Miért algásodik az akváriumi növényem levele?
Próbálj még több növényt tartani, a fényerőhöz mérten, és javítani a szűrésen.
Az is számít, mikori indítású az akvárium.
És hogy hány wattos a led, hány lument ad le.
A lényeg, hogy jól fejlődjenek a növények.
Kevés a fény, ahhoz képest sok a táp.
Ahhoz, hogy ezt a táp mennyiséget fel tudja venni a növény, több fény kéne.
A felesleget így az algák hasznosítják.
Egyébként szerencséd van, hogy egyáltalán megmaradt ez a növény.
Ha hosszabb távon nagyobb problémák lesznek, mindenképpen egymáshoz kell hangolni a növényzet igényeit, a világítás mértékét és a tápozást.
Vagy bőven megemeled a fényt, és mégtöbb növényt ültetsz, vagy visszább veszel a tápból, és kizárólag a legárnyéktűrőbb növényeket rakod bele.
Csak hogy "rávilágítsak" a problémára, a "standard" egy 54-eshez az azért még mindig a 15 wattos T8-as fénycső, mivel a led nagyon nagyon gyerekcipőben jár, még mindig.
Az említett 15 w-os csővel szerelt akváriumokban általános probléma, hogy alig van növény, ami megmarad benne. Pedig az 1000 lumen körüli fényt ad le, a 6 w-os led meg 300 körül!!!
Csak gondolom sokkal lokalizáltabban, tehát középen világosabb van, mint szélen.
A lényeg, hogy kevesebb tápanyag fölösleg kell, amire az egyik opció a nagyobb növény konkurencia, de ahhoz kevés a fényed.
Ja, és ha ilyen a világításod, akkor elképzelhető, hogy aquael pat mini a szűrő, ami nem rossz, de ehhez az akváriumhoz, és ennyi halhoz nem is egy túlbiztosított erőgép...
Márpedig az alga egyik legfőbb oka az az ammónia, attól meg csak egy túlbiztosított méretű erőgép kaliberű szűrővel lehet megszabadulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!