Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshal szaporodása?...

Vitorláshal szaporodása? Mivel etessem a kis ivadékokat?

Figyelt kérdés

Szerencsére úgy néz ki sikerült szaporítanom őket.

Már kikeltek a tojások és arra várok, hogy elkezjenek rendesen úszni.

Ha felszívódik a szikzacskójuk utánna mivel etessem őket?

Hallottam már a főtt tojássárgájáról is az jó?

És még mivel lehet?



2016. máj. 22. 22:56
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Keltess sórákot és vásárolj ivadéktápot, folyadékot és szárazat is adhatsz felváltva ( a legkisebb kiszerelés elég mindenből). Gyorsan nőnek 2-3 hét elteltével már bármilyen fagyasztott kaját adhatsz természetesen kiáztatva és aprítva. A szárított ivadéktáp csak kiegészítő legyen. Ha szép vitiket akarsz akkor nagyon fontos, hogy az első időben a legjobbat kapják és az első sorban a nyers és az élő kaja (pl sórák). A tojásport nem ajánlanám.
2016. máj. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
2016. máj. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pontosan mikor kezdjem el etetni őket?

Ma kezdett már pár darab rendesen úszni, a többi még fekszik.

2016. máj. 26. 00:36
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Kezd el óvatosan az etetést, nem kell kivárni amíg az összes elúszik. A szikzacskót figyeld ha felszívódott teljesen akkor már napi 3-4 alkalommal etetni kell őket. Nagyon keveset adj egy-egy alkalommal ( amennyit azonnal megesznek) és a maradék nem maradhat 1 óránál tovább a vízben kivéve a sórák ha még él. 1-2 naponta 10% vízcserét ajánlanék. Ha már kicsit nagyobbak én szoktam tenni a nevelőakváriumba csigát, garnélát, vagy egy pici páncélost takarítani, természetesen ettől még a vízcserét csinálni kell csak nem kell annyira vigyázni az etetéssel.
2016. máj. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!