Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tőzeget lehet e rakni akvárium...

Lacijanika kérdése:

Tőzeget lehet e rakni akváriumba növény táptalajnak?

Figyelt kérdés

Nővényes akváriumot szeretnék. Raknák bele pár centi tözeget. Pár centi apró ajzatot és a tetejére apro kavicsot. Ebbe ültetném bele a hinárt. Az aksi 110l-es

a szűrés külső és belső gyári szűrök. 600l/h

A világitás azok neonok

3x 18w-osak össz:54w


2016. máj. 10. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
nem!
2016. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

csak beírtam a gugliba, nem nagy tudomány

[link]

2016. máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Közben én is barangoltam ezzel kapcsolatban a neten és úgy döntöttem a tőzeg nélkül állítom össze az aksit.

2016. máj. 10. 19:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen az olcsóbb megoldást akarod választani (magad gyűjtöd be a táptalajt) akkor az agyagot tudom ajánlani, bár a tőzeg is jó de azt nehezebb begyűjteni(bár ez attól függ hol laksz) Nekem 3cm agyag van lefedve 4cm 1-2mm es fekete bazaltal, csak ajánlani tudom, a növények nagyon szeretik. 1 éve vannak agyagba a növényeim, nekem nagyon bevált. Elötte táptalaj nélkül próbálkoztam(kezdő koromban) de hidd el azzal nem érdemes próbálkozni.
2016. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De attól függ milyen hínárt akarsz(ha csak hínárt akarsz) pl. Guadelapui tüskéshínár el van kavicsba is táptalaj nélkül (de tápozás azért kell neki mint ahogy az összes többi növénynek is)
2016. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Akváriumba az állatkereskedésben kapható hegyi láptőzeget ajánlanám de nem elterítve hanem agyagba ágyazva mint pl a bolti tőzegtabletták. Ezeket a tablettákat golyókat könnyen elkészítheted magadnak és ezeket dugod a növények gyökeréhez. Új akváriumnál egy maréknyit szét is szórhatsz és ahogy tervezted fedőréteggel eltakarod. Ez esetben sem ajánlott utólag bolygatni a talajt mert ha felkevered nagyon nehéz lesz rendbe raknod. Én a nedves tőzeget bentonittal és zeolittal gyúrom tésztaszerűvé, majd tetszőleges formára gyurmázom, tabletta, golyó, rúd, lapka, stb, ha kész napon kőkeményre szárítom és száraz helyen tárolom felhasználásig. Bentonit és zeolit gyanánt natúr macskaalmot használok. A tőzeg elterítését és lefedését nem tanácsolnám pláne pár cm fedőréteggel. Kivitelezhető ugyan de nagy óvatosságot igényel, különben csak szívni fogsz vele és kipakolhatod az egész akváriumot miatta. Az általam javasolt tőzegtabletták, lapkák ugyan olyan jók és biztonságosabb a használatuk de mint írtam ezeknél sem tanácsos turkálni a talajt és legalább 5-6cm mély mozdonyhomokkal vagy durvaszemcsés kvarccal kell takarni amire jön még a dekorációs talaj mondjuk apró szemű drávai kavics, vagy ami tetszik. Évente, fél évente pár golyót érdemes ismételten a tövekhez egy fapálca segítségével ledugni a talajba, a növény méretétől függően akár 3-4db is mehet egy nagyobb növényhez. A tőzeget 3-400 Ft ért kapod az almok szintén ezen az áron vannak, olyan 1200Ft körüli befektetéssel 10-évre elegendő tápgolyót gyárthatsz.
2016. máj. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A JÓ TANÁCSOKAT!

Most akkor szerzek egy jó talajt mint pl: JBL Manado 1,5 liter. Természetes akváriumtalaj Speciális talaj, mely aktiválja a talajban zajló károsanyag-lebontó folyamatokat, és optimalizálja a növények tápanyag-ellátását. 5-8 cm-es rétegben használjuk az akváriumban. Vagy tabletákat szerzek be amit leírva adom be a növényeknek.

2016. máj. 15. 21:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!