Fehér bolyhok a szőlőtőkén?
Valami gomba lehet, vagy ilyesmi.
Természetes jelenség, nem kell új tőke. És ha azt is eszik a halak, akkor lemosni se kell. Ha nagyon sok lesz rajta, akkor lemoshatod.
Majd elmúlik.
Gyakorlatilag meg qrvára lehet penész (penészgomba) , mivel abból van vagy 964783498263564739 féle, és mivel jelen van a bolygón vagy 600 millió éve bőven van olyan fajuk, aminek bizony konkrét víz kell.
További tény, hogy fogalmad sincs róla, hány száz gomba baktérium, vírus van folyamatosan jelen a vízben. (nem akarlak megijeszteni, de rengeteg halakra is veszélyes kórokozó van a vízben, amivel szemben a halak erős immunrendszere a leghatásosabb védelmi vonal, szóval nem azért nincsenek betegségek, mert steril a víz, hanem mert jól védekeznek ellenük a halak)
Mindenféle ilyen egysejtűnek az elszaporodásához nem kell egyéb, mint ideális környezet.
Ahogy pl a kórokozóknak elég egy halak számára stresszes környezet, ami miatt leáll az immunrendszerük, és máris elburjánzik valami betegség, úgy egy ártalmatlan gombafajnak is elég egy "nyers" fából kiszivárgó táplálékban gazdag huminsavas, csersavas oldat, amin vígan elszaporodnak.
Szóval a választ nem vita indítónak szántuk, hanem tényeket közöltünk, akár milyen meglepő is.
Egyébként ez része az egyensúlyi állapot kialakulásának, azok a penészgombák olyan anyagokon élnek, amik nagy mennyiségben élhetetlenné tennék a vizet, és gátolnák a kívánt végeredmény kialakulását.
Hasonló jelenség, mint az algásodás.
Ott sem maga az alga a probléma, hanem az, hogy az a bizonyos alga él valamin, márpedig akkor abból a valamiből sok van az akváriumban.
Ezért veszélyes a tüneti kezelés (algairtás) ezért kell az algásodás okát megszüntetni, mert az ok, az igen sok esetben a halakra mérgező vegyület, és ha a segítséget (algák, gombák) irtjuk ki, akkor azok a vegyületek "feldolgozás" nélkül áradnak a vízbe.
A penészgombák általában hamarabb jelentkeznek, még a bejáratási idő alatt, könnyen eltávolíthatóak, és sok növényevő hal szereti megenni.
Ezért nincs túl sok jelentősége.
Ha túl sok van, le lehet mosni 1-2 alkalommal a fát, de alapvetően sok problémát nem okoznak, és olyan alapvetésekre tanítják meg a leendő akvaristákat, hogy vegyék fel az akvárium bioritmusát, és adjanak időt a dolgok kiforrására.
"a vízben nincs penész"
Hogy ne menjek messzire, ott van rögtön a halpenész.
Haltartóknál (direkt nem akvaristát írok) viszonylag gyakori eredménye az ámokfutásuknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!