Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy 810l-es akváriumot,...

Kaptam egy 810l-es akváriumot, de még kezdő vagyok. Édesvízinek szeretném megcsinálni. Nem tudom pontosan milyen felszerelés kell hozzá, mert 150l volt eddig a legnagyobb akváriumom. Ilyen téren teljesen kezdő vagyok. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 1. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Pl kezdhetnéd azzal, ha még megvan a 150 literes, hogy azt megcsinálod szűrőakváriumnak.


Egy ekkora tömegnek nagyon stabil hely kell, elsősorban azt kell megtervezni.

Aztán, amivel kezdtem, a szűrés. Gyári szűrővel megoldani viszonylag költséges lenne, bár nem csillagászati összeg.

Minden esetre azt is jól meg kell tervezni, milyen legyen, hogyan fogod takarítani, stb stb.


Aztán az egész stílust, végcélt jó lenne meghatározni, mert mondjuk ahhoz igazodik hogy mennyi növény lesz benne, milyenek, ez pedig nagyban meghatározza az aljzat minőséget, a világítás fényerejének nagyságát, és sok egyebet.

2016. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szekrényen van. Van hozzá szűrő akvárium. Led világítás van hozzá. Több féle halat szeretnék bele nem csak egy-két fajtát. És nem csak növényeket szeretnék bele dekorációnak, hanem kicsit sziklásra csinálnám
2016. ápr. 1. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:

hát.... mondjuk ez így nem sok infó.


Milyen szekrény? Miből van? Van alatta jó sok függőleges alátámasztás? Állítható a lába? Rámernél állni egy dízel astrával?


Milyen szűrőakvárium? Hány literes? Hány fakkos? Pumpa van hozzá? Hány l/h? Nyitott rendszerű? Azzal használták az akváriumot? Az akvárium meg van fúrva?


Milyen led? Hány watt? Hány lumen? Át bír világítani 60 centi vízen?


Egy ekkora projektnek alaposan utána kell járni, és jól megtervezni mindent.

Én azt tanácsolom neked, szánj rá pár hetet, hogy mindent letisztázz magadban, mi hogy lesz, és csak úgy kezdj bele.

2016. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez az akvárium így volt használva. Semmi probléma nem volt vele csak hely hiány alakult ki azoknál akitől kaptam. A bele való meg azért lenne más mert tengeri volt én meg azzal még nem szeretnék próbálkozni.
2016. ápr. 1. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor viszont mi a kérdés?

Ha így volt használva, akkor minden felszerelés megvan hozzá, ami működteti.


De akkor is azt tudom mondani amit már elmondtam, ezeket azért le kell ellenőrizni, mert ismerve az átlag akváriumokat, erősen alulkalibrált technikai háttérrel üzemel jó részük.


Szóval érdemes lemérni mekkora a szűrő tartály, én legalább 80 literest csinálnék. És legalább 2 szivattyúval üzemeltetném, plusz az eredménytől függően lehet, hogy bentre is tennék még sima áramoltatót.

(aminek szintén kell lenni, ha tengeri volt, mivel oda kötelező jelleggel kell) Összesen kb 4000 l/h lenne az alsó érték, ettől csak felfelé térnék el.


A led is kérdéses, tengeribe annyira nem vagyok otthon, de az biztos, hogy édesvízit leddel világítani elég meredek produkció, nem lehetetlen megfelelő fényerőt elérni, de általánosságban elég gyengék a ledek fénye a növényekhez.


Ha ugyanolyan hatásfokkal számolunk, mint fénycső esetében( lehet jobb vagy rosszabb is, ezért számolok ugyanolyannal) kéne vagy 160 watt össz teljesítmény ahhoz, hogy alacsony, vagy esetleg közepes fényerőt igénylő növényeket tarts.

2016. ápr. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor elvileg a saját felszerelése jó az édesvízi használatra is? Mennyi törődést igényel egy ekkora akvárium??
2016. ápr. 2. 07:30
 7/8 anonim ***** válasza:
írj le mindent részletesen ,h mit kaptál az akváriumhoz. Mehet több faj ekkora akváriumba ,de célszerű egy azonos kontinensről kiválasztani őket, mert azok valószínű azonos kémhatású, keménységű vizet igényelnek. Szóval érdemes olyan halakat keresni aminek megfelel a csapvized. Ha jó a szűrésed nem vagy túltelepítve, akkor nem sokat kell foglalkozni egy ekkora akváriummal, kivéve ha nem akvaparasztkodni akarsz ,de azt kétlem. Akvárium típusától függően heti vagy két heti vízcserére lesz szükséged, ami kb 1 órát vesz igénybe, ennyit kell vele foglalkozni. (pl kisebb testű halak mellett elég 2 hetente, de egy túltelepített afriaki sügéres akváriumnál célszerű hetente a nitrát miatt.
2016. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dioxyde ***** válasza:
Szerintem inkább olvass sokat a halakról és tartásukról addig ne kezdj bele semmibe...de ha leírod miket kaptál még az akváriumhoz pontos név típus stb akkor lehet segíteni az elindulásban.
2016. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!