Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék guppikat, hogy...

Szeretnék guppikat, hogy álljak neki?

Figyelt kérdés

Vettem akváriumot, 54 literes, fényt hozzá.. Az eladó azt mondta, nem kell szűrő, mert ha van időm, heti 1x teljes vizcserét csináljak, az is jó.

Vettem metilénkéket is, most megy az akvi magába, halak nélkül.

Hihetek e az eladónak vagy szerezzek be egy szűrőt? Porlasztó is van.

Itt olvastam h halak nélkül menjen az akvárium, de már annyira bizonytalan vagyok, h inkább kérdezek, vállalva a támadásokat. Mit javasoltok még, mit szerezzek be Halacskákat mikor vegyek bele? Nagyon köszi aki segit.


2016. jan. 28. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Eddig mindent rosszul mondott az eladó... oda ne menj vissza többet. Szűrő nélkül nincs akvárium, heti vízcserét sose csinálj, metilénkék pedig gyógyszer minek kellene használni?

Amit tenned kell először ezt olvasd el:

[link]


Ezután menj el és vegyél egy szűrőt. Engedd tele vízzel az akváriumot indítsd el a szűrőt és mindennap szórj egy kis halkaját az akváriumba, h a lebontó baktériumoknak legyen min elszaporodniuk. 3 hétig kell üresen járatni az akváriumot, addig eltudod dönteni, h milyen halakat szeretnél. Ja és a szűrő vásárlás előtt, írj mindenképp, nehogy valami szart rád sózzanak. Komolyan mondom, hogy ha valakinek szándékosan akarnám a halait megölni akkor adnék ilyen tanácsokat... Melyik ez a bolt?

2016. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
*heti teljes vízcserét (max 50%)
2016. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
támadást nem érdemelsz cssak az a kretén boltos....
2016. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az előzőnek.

- Vegyél szűrőt. Nekem a Hydor a kedvencem, de az Eheimet is nagyon dicsérik. A l/h teljesítménye a vízmennyiség kb. 10-szerese legyen, de elég 3-4-szeres forgatásra beállítani.

- A metilénkéket dobd ki!

- Az akvárium alá tegyél polifoamot, nehogy elrepedjen idővel az üveg!

- Vegyél pár strapabíró növényt, közepes-alacsony fényigénnyel, pl. Anubiast.

- Halak nélkül, szűrővel 3 hétig járjon az akvárium, ezalatt már szórj bele egy kevés halkaját.

- Utána mehetnek a halak. Kb. 8-10 hím guppi lenne a legjobb. Ha szeretnél kicsiket, akkor 4-6 nőstény, 3-4 hím. (Ekkor vagy "kimented" a kicsiket, de rejtély, mihez kezdesz velük, legfeljebb egy-két szép darabot megtartasz VAGY hagyod, hogy a természet megoldja a szelekciót, azaz amelyik kicsi el tud bújni, megmarad, amelyik nem, azt megeszi a mama:S, de egy idő után így beltenyészeted lesz. Én a tiszta hímekből álló verziót javaslom.)

- Hetente 1*10-20%-os vízcserét csinálj előző napi csapvízzel, amit 24 órán keresztül hagytál állni.

- Ha a vízkövet hetente letisztítod, akkor ezt egy szivaccsal is könnyen megteheted, és nem lesz karcos az akvárium.

- Pár havonta nyomkodd ki a szűrő szivacsát akváriumvízben.

2016. jan. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók, nagyjából mindent elmondtak, ami talán nem derült ki egyértelműen, hogy szűrő mellett is kell heti 30% vízcsere.

A másik, amivel kiegészíteném/korrigálnák, hogy hímenként minimum 3 nőstényt számolj, ha nőstényt is akarsz tartani, mert:

-a hímek erősen hajtják a nőstényeket

-a hímek is nyugodtabbak így, DE a nőstény guppik 2-3 havonta újabb guppikat "szülnek", és a guppikat nem igazán lehet sem eladni, sem elajándékozni, maximum ragadozó halaknak, vagy teknősnek etetőanyagként (ajándékozni).

2016. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok.

Árkádba az Örsön mondta az eladó. Holnap reagálok bővebben, köszönöm.

2016. jan. 28. 16:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, sajnos az ilyen plázákban lévő állatboltokban legtöbbször nem hozzáértők vannak, hanem csak olyanok, akik nem a mekiben adnak el hamburgert, hanem itt állatokat (persze az nem érdekli őket, hogy az állatnak milyen élete lesz).
2016. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
árkáád.... ez egy vicc az a bolt. Oda járok a postára, néha beugrok szétnézni, meg viszonylag jó árba van a sera aquatan,azt ott szoktam venni. fültanúja voltam, mikor az kis dagadt gyökér azt ajánlotta a vevőnek , h vegyen 3-4 pótszivacsot és akkor nem kell kimosni hanem ha telítődött akkor elég kicserélni... abba a boltba nehogy vegyél halat, nem tudok úgy bemenni, h ne lenne valamelyik akváriumba beteg hal...
2016. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nekem is a pufi lufi mondta..

Hétfőn megvenném akkor a szűrőt, és nagyon nagyon hálás vagyok a segítségetekért.

2016. jan. 29. 08:24
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

Szűrőt mindenképpen vegyél !!


Ha guppikat akarsz számolj azzal is, hogy nagyon szaprékony kis halak... :) Hamar benépesülhet az akvárium velük, inkább csa hímeket vegyél (a hímek amúgy is színesebbek). Ha nőstényt is veszel akkor figyelj arra, hogy minden nőstényre jusson 2 hím :

pl.: 1nőstény : 3hím

2nőstény : 6hím stb.

Kb. 26-30 utódot ellik a guppi, viszont ha nem veszed észre hamar, hogy születtek, akkor a háromnegyedét is megehetik... :( Ha születnek kicsik, akkor azokat csak akkor tedd be a nagyok közé, mikor már elérték a kb. :1-1,50-2 cm-t.

Remélem segíthettem !!

2016. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!