Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnénk egy kisebb akvárium...

Szeretnénk egy kisebb akváriumba (30literes) halat tartani. Tanácsokat kérnék, hogy vásárláskor mit vegyek, mennyi hal férne meg ekkora helyen?

Figyelt kérdés
Régen volt halam (gyerekkoromban), most kislányunkat akarjuk meglepni vele. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. Köszönöm a segítséget.
2010. márc. 26. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

30 literes akváriumba max. 10-15 halat vegyél! Kezdetnek nagyon jó a guppi, black molly, mexikói kardfarkú, ancisztusz,stb. Ezek viszonylag igénytelenek. Műszaki részről(vízmelegítő,levegőporlasztó stb) a boltban szívesen adnak felvilágosítást!

Egyébként, ha elfogadsz egy jó tanácsot, ne kicsi akváriumot vegyél, mert abban a legnehezebb fenntartani a biológiai egyensúlyt. Szerintem minimun egy 50-60 literessel kezdjetek!

2010. márc. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Az előzőböl fogadd meg azt a tanácsot hogy minél nagyobb akváriumot vegyél.Vásárláskor vegyél:Akváriumot,tetőt+ világitás,fűtést,szűrést.Ha van benne beépitett levegőztető akkor jó lesz az levegőztetésnek ha nincs akkor légpumpa is kell.Kell még vízkezelő,növény ,talaj,valami háttér,gyökerek,pl vasfa,hőmérő,szák,halakbol a guppit javasolnám és a 15db a 30literbe;Felejtsd el. 4-5db bőven elég,amugy is szaporodnak majd...Nem tudom honnét jött a 30literbe 15hal.2 literbe csak olyan halat tarthatsz ami 2 cmes kifejlett állapotban.Az anci pedig megintcsak marhaság.nagyon nagyra nő.nem 30literesbe való,de véleményem szerint 50be se.Jah vásárláskor kajárol se feletkezz meg.Minél több féle kaja legyen,és fagyasztott is legyen köztük.
2010. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2010. márc. 26. 21:04
 4/7 anonim válasza:
100%

30L nagyon kicsi. 60L alatt macerás rendben tartani. 30L aksiba. 5-6 guppi mehet bele. 1 mollynak 10 L víz kell, érzékenyebbek is, mert a melegebb vizet és a sűrű aljnövényeket szeretik. Minimum 60-70 Literes aksi kell nekik. 30 L aksi karanténnak vagy tenyésztésre való. Kishalakat különrakni, hogy ne egye meg a többi hal pl. akár az anya.

60L alá ne add.

Infók: [link]

2010. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dávid ***** válasza:
77%
Szerintem is nagyon kicsi. És nem értem miért spórolsz az kváriumon, én drágát vettem, és pont ugyanannyiért tudtam később eladni:))
2010. márc. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


(nem spórolok!)

2010. márc. 30. 22:19
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Ancit, mollyt, 30 literbe semmiképp!!!

Miért kell rossz tanácsot adni...?

2010. márc. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!