54 Literes akvárium garnéla+hal+növény?
Sziasztok!
Van egy 54 litere akváriumom és szeretnék garnélát is tartani + halakat mellé.
Amiket eddig kinéztem:
-Pseudomugil gertrudae - Törpe pettyes kalászhal
-Neocaridina denticulata sinensis - Cseresznye garnéla
-Macrotocinclus affinis - Törpe szívóharcsa
Szerintetek ez a 3 faj megfér egymás mellett?
És még szeretnék bele pár növényt , eddig nem volt sikerem velük , mivel homok volt a talajom és a növények mindig belerohadtak , tudnátok ajánlani valami olyan aljzatot amibe nem rohad bele a növény , és a harcsákat sem sérti meg?//a homok a harcsák miatt volt
köszi
Az összeállítás szerintem jó, ezek megférnek egymás mellett.
Ha egy általános növényes talajt akarsz, akkor JBL Manado-t tudom ajánlani, de pl egy aprószemű kavicshoz képest eléggé drága. Utóbbi is megfelelhet a céljaidnak és én mondhatni sikeresen használtam kevésbé igényes növényekhez (pl: valisneria), azonban a mulm szépen meg tud ülni benne, így a talajporszívózásra kell némi energiát fektetni. Amúgy megérhet egy próbát a homok és az aprószemű kavics kombinációja. Például a frontüveg elé félkör alakban teszel homokot, amibe nem ültetsz semmit, majd hátrébb mehetne a kavics a növényekkel. A probléma itt az lehet, hogy idővel összemosódik a homok a kaviccsal.
Szia!
Nekem is ekkora akváriumom van. Én hat plattit és ugyan ennyi kénsárga garnélát tartok. Nincs gond, nem szekálják a halak a garnikat, nem vadásszák őket, békésen megélnek.Kalászhallal nincs tapasztalatom, nem tudom mennyire viselnék el egymást a garnélákkal.
Először is szerintem el kell döntened, hogy garnélát, vagy törpe szívóharcsát szeretnél, mert mind a kettő az aljzat közelében él, illetve összetakarítják a maradékot, ezért kiszoríthatják egymást, ráadásul mindkettőt csapatostul lehet tartani. Én inkább a garnélákat javasolnám, mert a törpe szívó tartása szerintem elég macerás. Őszintén bevallom neked, hogy nekem sajnos nem sikerült ezek tartása. Sok vadon befogott példányt árulnak a boltokban, és nem nagyon akarnak enni fogságban. Én is így jártam. Bármilyen zöldséget, vagy talajlakóknak gyártott tablettát kínáltam nekik, nem fogadták el és sajnos elpusztultak. Szóval szerintem maradj a garnéláknál. Arra viszont számíts, hogy a garnélák nagy valószínüséggel nem fognak szaporodni a halak közelsége miatt. Akármilyen békességben élnek, azért fenyegetettséget éreznek, ezért nem szaporodnak.
Talajnak JBL manadot ajánlok. Nem rohad be, könnyű, de ültetni is tudsz bele. Hogy nekem pontosan mennyi van benne arra már nem emlékszem, de itt egy kis kiindulási alap: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..
Ha végül halakat és garnikat együtt akarsz tartani, akkor sűrű növényzet, és sok búvóhely legyen a garniknak. Eleinte keveset fogod látni őket, de majd felbátorodnak :) Persze ha sok növényed lesz, érdemes a fényre, és a tápozásra is odafigyelni.
Sok sikert!
#2-nek részben igaza van a törpe szívóharcsákat illetően. Valóban nem egy szívós fajta. Bár evésbeli problémát nem tapasztaltam, inkább a streszt és a szélsőségesebb vízparamétereket nem tolerálják.
Azonban probléma nélkül lehet a garnikat és a törpe szívóharcsát egymás mellett tartani. Nem eszik el egymás elöl az eleséget, békésen egymás mellet eszegetik a beadott tápot. Továbbá a kalászhalak teljesen békések. Nálam a garnik hamis neonhalakkal voltak együtt egy 54 literes akváriumban és semmi problémájuk sem volt egymással és szaporulat is volt bőven. Természetesen némi búvóhely kell nekik. Növény , vagy pár "üregesebb" tereptárgy bőven elegendő. AZ ideális azért egy (legalább) maréknyi moha + növények. Alapvetően egy igénytelen faj az RC.
Mivel űrtartalomra (liter mértékegységben) adják a boltokban az aljzatokat, így könnyű kiszámolni, hogy emnnyi kell: [aki hosszúság]*[aki szélessége]*[kívánt aljzat magasság]/1000
köszönöm a válaszokat
esetleg valamiylen másféle halat tudnátok ajánlani ami nem bántja a garnélákat?
Plattim az volt , szaporodott is és valami hasonló lenne jó ,tehát ami szaporodik is
a hamis neonhalat nem ismerem , de a leírásából ítélve nehezen szaporodik társas akiban
A JBL Manado biztosan nem sérti fel a halak száját.
A hamis/zöld neonhal szaporítása nem egyszerű.
Az a helyzet, hogy amelyik halfaj gyorsan szaporodik és könnyű is tartani, azt olcsón adják a kereskedésekben/fórumokon és csak a különlegesebb példányok érdeklik az embereket (pl.: guppy). Ezzel arra szeretnél utalni, ha egy kicsinek számíó 54 literes akváriumban elkezdesz olyan halakat tartani, amik iránt nincs kereslet és viszonylag gyorsan szaporodnak is, akkor igen nehezen tudod majd eladogatni őket. Sokaknak még ingyen sem kell. Ha úgy döntesz, hogy megtartod a szaporulatot, akkor hamar be kell szerezned pár új akváriumot, vagy a jelenlegit kell majd lecserélned egy sokkal nagyobbra.
Több hal -> több haltáp -> több halürülék -> megnövekedett vízterhelés -> (olykor) nem megfelelő tartási körülmények -> (legrosszabb esetben) halak pusztulása.
Én rákokat "szaporítottam" egy időben és tudom, hogy mennyire jó érzés felnevelni a generációkat, látni ahogy fejlődnek/nőnek, de a halak nagyobb odafigyelést igényelnek és nehezebb velük. Ezért én azt javaslom neked, hogy ne kezdj bele a halak szaporításába, hacsak nem vagy teljesen biztos abban, hogy a szaporulat számára 100%-ban megfelelő helyezt tudsz biztosítani hosszútávon. Elsőre jó lehet a Red Cherry Garnélák szaporítása is. Abban is találni kihívást (etetés/szelektálás).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!