Az a baj ,h a vitorlásnak meg aranyhalnak is legalább 200 literes akváriumra van szüksége. persze külön külön mert a vitorlás trópus hal 25 fok felett érzi jól magát, az aranyhal meg hideg vízi, neki nem jó 23-24 fok felett. Szóval az egyik halat kínzod.
2015. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
12/18 anonim válasza:
Igen. :(
Emellett a vitorlások el fogják intézni az aranyhalaid, főleg, ha fátyolfarkúak.
Egy ilyen kis akváriumban pedig mindennek nekitámadni, mivel kicsi a terület.
Vagy vegyél két nagy, 150 liter+ akváriumot, vagy add el/add oda valakinek/vidd vissza az aranyhalakat és vitorlásokat.
Tegyél bele neonhalakat, vagy bettákat, vagy guppikat... :)
2015. dec. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
13/18 anonim válasza:
Inkább ne rakj bele semmit, amíg át nem olvastad a linkelt irományt.
2015. dec. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
14/18 anonim válasza:
12# vagyok.
Az a gyanúm, hogy az, amelyiknek "olyan a farka, mint a leopárd pöttye", az guppi.
Trópusi hal. Vitorlással jó lenne hőmérsékletben, de ha kevés a hely, vagy épp éhes a vitorlás a guppinak reszeltek. Elevenszülő, szapora hal, de esélye sincs.
Az aranyhal meg a guppi hőmérsékletben szintén összeegyeztethetetlen. De halottam már olyan is, hogy a nagy aranyhal megette a guppikat.
2015. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
15/18 anonim válasza:
8-10 órát kellene vilagítania a nővenyek igénye szerint,es a lámpa erősségétol függően.A Leopárd mintás az szerintem is guppi a másik pedig a Platty egyik szinvaltozata lehet (nem biztos).Igen az Aranyhalnak es a vitorláshalnak is jobb lenne 200-300 liter.A vitorlasok jobban érzik magukat es szebbek is ha nem magányosan uszkalnak hanem tarsukkal tarsaikkal.Valószínű hogy a guppi es az aranyhal farka szét lesz csipkedve,hiszen sok halat vonz ez a hosszu farok úszó .A plattyhoz is jobb lenne meg társ es a guppi melle is ha ezt a két hal fajtát meg szeretnéd tartani.En azt ajanlom hogy add oda az összes halad,hiszem a guppi es a Platty álelevenszülők es minden hónapban szuletnek majd (30 kishal)ha nem vigyázol ,de ha nem veszel akkor meg magányosak lesznek.A vitorláshalat es az Aranyhalat mindenkeppen add el vagy add oda vlkinek.Van egy oldal a díszhal.info ott nagyon sok információt találsz .Az állatkereskedesben dolgozóktól meg ne varj sok segítséget az a lenyeg nekik hogy eladják neked a halacskákat.Sok sikert;))
2015. dec. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
16/18 anonim válasza:
60 literbe aranyhal, meg vitorláshal? Mellesleg nyugodtan lekapcsolhatod a lámpát, holnapra egyetlen növényed se lesz a helyén. (Hacsak nem kétcentis aranyhalakat vettél.)
2015. dec. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
17/18 Motorman válasza:
Lépjünk túl azon, hogy ha kezdő vagy, ne vitorlás halakkal és aranyhalakkal telepítsd az akváriumod! Inkább elevenszülőket javasolnék. (Xifo. Platti, Guppi, Neon... stb.
A világításnál pedig nem árt, ha olyan fénycsövet veszel, aminek a színhőmérséklete kifejezetten növényekhez való, általában ráírják, hogy "planta" meg ilyesmi. Az idő pedig általában tizenkét óra, de! Ha túlzott zöld algásodást tapasztalsz, csökkentsd, ha fekete algásodást, akkor pedig növeld. Legegyszerűbb egy kapcsolóórát alkalmazni.
2015. dec. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
18/18 anonim válasza:
a folyamatos világítás egyértelműen nem jó, felejtsd el. max 12 óra/nap, egyhuzamban és nappal, hogy a természetes és egyéb mesterséges fények ne akkor világítsák az akváriumot, mikor ott "éjszaka" van.
barkácsboltban kb egy ezresért már kapsz mechanikus időkapcsolót. ebbe csak a világítást dugd! a szűrés és fűtés folyamatosan legyen aktív.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!