Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium feletti üveg nem...

Az akvárium feletti üveg nem szűri meg az uv sugarakat?

Figyelt kérdés
Ha az akvárium teteje üveg, és arra rakom az armatúrát, nem szűri meg a növények számára hasznos uv sugarakat? Legalábbis olvastam valami ilyesmit :D

2015. dec. 6. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
De! Túlnyomó többségét kiszűri.
2015. dec. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Ez leginkább egy hülye kérdés.


Az uv kb. 400-380 nanométeres hullámhossztól rövidebb hullámhosszúságú fény. (de 100 nm-nél nagyobb, mert az már röntgen sugár)

AZ uv-nak több fajtája van, ebben a tartományban, hétköznapi használatban 400-200 ig beszélünk uv-ről ezen belül uv a, b, és c.


Na most az uv jelentése is az, hogy ibolyán túli.

A növények meg már az ibolya színt se tudják hasznosítani, mert a legrövidebb hullámhossz, az a kék tartományban lévő, kb 450 nanométeres hullámhosszúságú fény.

Szóval nincs olyan, hogy hasznosítható uv, mert azzal a hullámhosszal semmit nem tudnak kezdeni.


Itt olvashatsz róla, milyen hullámhosszt tudnak hasznosítani, a színanyagok részben:

[link]


Itt van az összes elektromágneses hullámhossz, ha legörgetsz, láthatod, hogy a látható fény a vöröstől a kékig kb 780-380-ig terjed.

[link]


Itt pedig a 380 alatti sugárzás, uv-stól, röntgenestől, amit a növény nem tud hasznosítani:

[link]


Az elnevezésekben lehetnek átfedések, de ez a tényen nem változtat.

2015. dec. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 elwera ***** válasza:
Részben. Lebarnulni nem tudsz üveglap alatt, de a fotoszintetizálás működik úgy is, hogy pl leddel világítok az üveglap felett. Vannak növényeim így.
2015. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké :D Igazából hüllőknél tudom hogy van szerepe, de úgy rémlett mint ha növényekről is olvastam volna ilyesmit, legalábbis ebben a hitben éltem. Köszönöm a felvilágosítást :)
2015. dec. 8. 09:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezért használnak rácsot a hüllőkhöz, és nem üveget. :)
2015. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!