Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akvárium vízének...

112 literes akvárium vízének hűtésére melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2015. nov. 18. 19:32
 1/8 vfrtom ***** válasza:
Miért akarod hüteni a vizet?
2015. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most akciósak a hűtő ventilátorok és gondoltam megveszem előre, ha már ilyen jó árban vannak.
2015. nov. 18. 19:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első linken szereplő mintha az akvárium üvegére fújná a levegőt, de az miért hűtené a vizet, amikor a víz feltehetően még hűvösebb is, mint a szobalevegő ? A másodikon szereplő meg a vizet fújja és párologtatja, azaz gyakrabban kell újratölteni az akváriumot. Szerintem ez kidobott pénz, jobb az a megfagyasztott PET palackos megoldás a vízbe belelógatva. Nem szép, de praktikus.
2015. nov. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam már a fagyasztott palackos megoldást, valamint jégakkuval is próbálkoztam. Igaz, hogy 1-2 fokot csökkentett a víz hőmérsékletén, de csak ideiglenesen, kb. fél óra, 1 óra múlva ugyanúgy felszökött a hőmérséklet.
2015. nov. 18. 20:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen átmérőjű venti van benne?

Ha 8 centis azt felejtsd el, nem sokat hűt mert túl kicsik a lapátjai.


Róbáltam már 2db 8centis HDD ventillátorral akváriumot hűteni, és próbáltam 12 centissel is, hát 1db 12 centis ezerszer jobban hűt, mint 2db kicsi 8 centis.


Nyáron 12 centis PC ventilátorokat szoktam használni, mert régen volt 6db akváriumom és majdnem mindegyikre raktam egyet-egyet:

[link]

Lehet kapni bármelyik számtek boltban.

Hozzá venni kell egy 9 voltos adaptert:

[link]

Ilyet meg lehet kapni bármelyik műszaki boltban.

Van olyan adapter is ami állítható, amit 3-tól 12 Voltig lehet tekergetni, azzal tudod szabályozni is, hogy milyen gyorsan forogjon, de kb 9 Volton forog pont jól, úgy hogy még nincs neki hangja. 12 Voltnál már lehet hallani egy sistergést, mert ott már túl erősen fúj.

2015. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

de amit linkeltél, abból ez a jobb a kettő közül

[link]

Csak szerintem ez 8 centis lesz és nagyon gyengén fog fújni.

2015. nov. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos csak annyi infót találtam róla, hogy 12 V-os, két fokozatú.
2015. nov. 18. 20:58
 8/8 A kérdező kommentje:
Legalábbis az, amit elsőnek linkeltem.
2015. nov. 18. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!