Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ezzel menyit...

Szerintetek ezzel menyit érnék el a növények növekedésében?


2015. okt. 29. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen fényigényü növényeid vannak. De növekedésük nem csak a fényen múlik. A jó táptalaj és a széndioxid is fontos.
2015. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt tudom csak gyenge a fényem van benne egy t5 15w de az nagyon kevés ezért gondoltam hogy fejlesztem és ezt találtam ezért kérdezem hogy ez menyit érne ?
2015. okt. 29. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, én megcsináltam az egyik akvárimomat ledesre, de nem pont így. Nagy fényerejű ledeket vettem, pirosat, fehéret, kéket és zöldet is, és 4 potival tudom tologatni a színeket, Olyan árnyalatot állítok be ami tetszik. De nincs elég erős fénye, a barna alga nő ha a fehéret nagyon feltolom. Én nem azért csináltam, hogy nőjenek alatta a növények, hanem csak úgy, ohgy jól nézzen ki.


Ha a növényeket akarod megvilágítani, akkor ezek jöhetnek szóba 6500 K-s T5, T8, vagy becsavarható kompakt fénycsövek.

[link]


Vagy ha mindenképp ledet szeretnél, lehet ilyeneket használni pl ezek erősebbek:

[link]

Én vettem a VT-1860-ast, ami 6 Wattos

[link]

Vettem ebből 4-et, úgy már nőttek alatta a növények, csak elég hamar kiégett.


Időtartamban legtovább nekem a 24 Wattos T5 fénycsövek húzzák.

2015. okt. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a válaszokat :)
2015. okt. 29. 16:38
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor megprobálok összehozni neoncsőveset de oda kell előtét gyujtó meg ilyesmik nem ?
2015. okt. 29. 16:39
 6/7 anonim ***** válasza:

A ledes pót megvilágítás nagyon sokat jelent a növények fejlődésében, ezt magam is tapasztaltam orchideáknál. Azelőtt mindig tönkre mentek a növényeim, de amióta ledes pótmegvilágítást használok, azóta minden növényem szépen fejlődik és virágoznak is szépen sorban. Tápanyaggal is megfelelő mértékben (és nem jobban) el kell látni, de azelőtt is megkapta a műtrágya oldatos permetet, de akkor ez nem segített, amikor nem volt megfelelő a pót fény ideje és ereje.


Igaz, ez legalább 35 Wattnyi led fényt jelent és éjjel nappal egyfolytában világít. Nappal kikapcsolom ha eszembe jut, de általában elfeledkezek róla. :)


Azelőtt is volt felszerelve 2 db 20 Wattos fénycső két oldalon és egy 60 Wattos felül az üveg vitrinen kívül, de az a jelentősebb fogyasztása miatt nem volt bekapcsolva csak az esti órában, de az se ért nagyon sokat az üvegre rakódó vízkő miatt.


Végül a fénycsöves megvilágítást felszámoltam és ledeket szereltem fel egy hosszú hűtőbordára és még kerültek bele ledek, kisebb hűtőbordáskon különböző helyekre (ebben van a lényeg). Minél több irányból érdemes megvilágítani a növényeket, mert különben akár egyetlen levél is be tudja árnyékolni az összes többit.


Szóval mindenképp nagyon is megéri tele rakni a növények közeit kisebb szórt fényű vagy kevésbé összetartó ledes fényforrásokkal. Egy méterszer méteres felületre kell össz. 2000-2500 lumen, de 500 lm a minimum, ami már kevés is.

2015. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. okt. 30. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!