Az ilyen CO2 rendszerek használnak valamit?
Többféle tápozás létezik, és többféle akvárium típus van.
Vannak a high tech akváriumok, ezekre 1 watt/liter vagy erősebb világítást tesznek, erős a növények növekedése, ezeket nagynyomású co2 rendszerrel érdemes tervezni, és erős komplex tápozással.
Vannak a Low tech növényes akváriumok, ezek 0,5 Watt/liter fénnyel szereltek, nem feltétel náluk a co2, a tápozás is lehet csak kiegészítő növénytáp, a nitrát származhat a halaktól, gerinctelenektől.
A low tech akvákra lehet tenni gyenge hatásfokú co2 rendszert is, élesztős co2, citromsavas co2, vagy amit linkeltél, ha elfogy, vagy nincs kedve valakinek tovább kutyulni akkor sincs gond, megy tovább az akva, ha volt nitrogén is adagolva, mellé több káliumos táp akkor azt visszáb kell venni, és mehet nélküle.
Egy high tech akváriumnál viszont nem sok lehetőség van, tölteni kell a co2 palackot, különben az erős fény miatt algatelep lesz.
Ha akarod próbáld ki, rá alapozni a növényfajok, és világítás terén felesleges, low és high között eltérő lehet teljesen a növényzet is ami tönkre mehet ha leáll a co2.
Köszi a választ !
Lowntech akvárium lesz, szóval akkor lehet nem erőltetem a dolgot...
Szerintem ez csak ilyen spray. Amikor megnyomod, 5 percre lesz CO2 a vízben, a ph lejjebb megy, aztán amikor kiszáll a CO2, akkor felmegy a ph. Ez az ingadozás nem tesz jót, csak ha ott fogsz állni mellette és nyomogatod félóránként.
Nekem volt rendes nagy CO palackom és 2-3 hónap alatt dugig lett növénnyel a 112 literes akváriumom. De ez akkor működött jól, hogyha a CO2 beoldás folyamatos volt, hogyha mindig szivárgott a vízbe egy kicsi gáz. Az első héten nem is kezdtek még el nőni a növények, mert kellett nekik egy kis várakozási idő, aztán meg amikor megszokták a körülményeket, beindultak és turbó gyorsasággal elkezdtek nőni. De mivel ezt az állapotot kellett fenntartani, ezért kellett időnként trágyázni is, nehogy kifogyjon a tápanyag, miközben ezek nőnek. Meg azt sem szabadott hagyni hogy túl magasra nőjenek, néha le kellett vágni. Ez így olyan volt, mintha az akváriumban felgyorsulna az idő. De én meguntam, mert volt hogy nem foglalkoztam vele. Volt, hogy eldugult a CO2-nek a porlasztója, nem vettem észre, leállt a beoldás, és mivel sok volt a fény, pár nap mulva elkezdett algásodni mint az atom. Akkor kiszedtem a porlasztót, az is algás volt és átmostam ecettel, aztán ahogy vissza akartam tenni eltörtem, utána vettem másikat. De pár hónap után az is eltömődött. Szóval ezt úgy azért figyelni kell, ezzel foglalkozni kell állandóan. Nem úgy, hogy halaknak adok enni, aztán jólvan, hanem nézni kell a növényeket, hogy hogy állnak, jól vannak e, kell e nyírni, vagy kell e táp, vagy valamit kell e csinálni. Takarítani esetleg, vagy vízcsere. Amikor fel van gyorsítva így az akvárium, nekem az nem jó, én meguntam. Bár jól nézett ki amig volt benne CO2. Csak az is olyan, hogy kifogy, akkor töltetni kell. Egyszer töltettem a kisebbik palackomat, azt egyszerű volt, mert csak kicserélték egy teli palackra, de el kellett vinni, visszahozni a másikat és 5 ezer Ft-ot fizetni a töltésért. A nagy palackot nem töltettem, azt eladtam előbb, mielőtt még kifogyott volna. Mert az egész szórakozást előbb meguntam a CO2-vel.
Pendulum92, én azt mondtam, hogy drága lámpát, drága co2 igényes növényeket, meg egyáltalán bármilyen high tech akvarisztikázást DIY co2 rendszerekre, és gyenge hatásfokú co2 rendszerekre építeni nem lehet.
Extra növekedést adhat bármilyen co2, de stabilan akár több évre tervezve csak a nagynyomású ad.
Lehet barkácsolni, de úgy kell csinálni, tervezni az akvát, ha megunja valaki a kutyulást ne legyen gond.
Persze, a DIY-ben mindig nagyobb az esélye, hogy valami balul sül el, ilyenkor nem túl szerencsés, ha sok a fény, és nincs megfelelő CO2 bármilyen okból.
Én sem alapoznék high-tech akváriumot DIY CO2 adagolókra, viszont az rossz fogalmazás, hogy a DIY cuccok rossz hatásfokúak, inkább csak nem eléggé megbízhatóak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!