Mi a következménye annak, ha egy akváriumban nem elég erős az áramlás?
Oxigénhiányos környezet, erőteljesebb algásodás, szerves anyag rothadás. Ha van elég fény és semmi szűrés, akkor a ciano baktérium is elburjánzik és büdös gázokat ereget.
Ha nincs bent elég oxigén, a halak felmennek a víz tetejére pipálni, kapkodnak a levegőért.
Persze azért attól függ hogy mennyi milyen hal, milyen növények és mennyi fény.
Ha csak egy bettát tartasz 50 literbe, oda nem kell nagy áramlat. A betta nem is maradna életben egy erős sodrásban, mert a nagy lebernyeges fátylaival nem tud ellenállni a sodrásnak.
Képzelj el egy szobát, ahol magas a páratartalom, aztán becsuknak minden ajtót és ablakot. Szellőztetés híján az összes virágcserépben kinőnek a gombák és csak idő kérdése hogy a fal mikor kezd el penészedni.
Az akvárium is ilyesmi. Kell hogy legyen egy egészséges vízmozgás, ez a lelke. Ugyanúgy mint lakásban is kell néha szellőztetni. A víz hullámoztatása oxigént juttat be, ezzel teszi élhetővé a vizet a halak számára. Be lehet légpumpával is küldeni az oxigént, csak az olcsó levegőpumpák hangosan zúgnak. A szűrőknek nincs akkora hangjuk, a jobb fajták teljesen hangtalanul működnek.
Nekem van halak nélkül egy 20 literes akváriumom, növényekkel és kövekkel, dísznek a szobában. Ebben 2-3 havonta kicserélem az összes vizet. A szélein a vízkövet lemosom ecettel, a víz felszínére pedig lerakódnak ilyen fehéres-szürkés szöszök, gondolom ez a por az ablakból és baktériumok is részben. Lényeg, hogy egy kis dzsuva réteg keletkezik a víz tetején, ha vannak növények és nincs benne szűrés. Nem rothad be, de gondolom azért, mert oda nem dobálok be kaját.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!