Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Mi lehet a bajuk?

Segítség! Mi lehet a bajuk?

Figyelt kérdés

65 literes akváriumomban pusztulnak el a halak.Már elpusztult egy pár black molly, guppik :(

Egy hónappal ezelőtt betegek voltak.Uszonyrothadásuk volt, és kezeltem Sera Bactopurral, kb. egy hét mulva meg gyógyultak.És ezután valamilyen okbol elfelejtettem lecserélni a vizüket, lehet hogy az volt a baj h nem cseréltem le?

Ami elött elpusztultak a halak, nem látszott rajtuk semmi különös.Csak az egyik guppinak ahol az ürülékük kijön "vécézik" ott a belső szervei lógtak ki:S :(.A neten nem találtam sehol ilyen halbetegséget aminél ez lenne a tünet.Ja és tegnap már lecseréltem a viznek kb 50-60%-át.

Minél elöbbi válaszotokat várom!!!!!!!!


Előre is kössz!!:D


2010. márc. 12. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez biztos h nem a vízcsere elhalasztása miatt van!Nekem is volt ilyen a guppimnál.Nem tudsz ellene mit tenni.De most sürgősen csinálj egy 100%-os vízcserát mertha ez beteg volt akkor most így a többi is beted lesz.
2010. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Hali!

ha csak brakkvizi halakat tartasz (molli, guppi, xifo), akkor ajánlatos sózni a vizet a következő módon:

1, kiveszel fél liter vizet az aksiból

2, teljes oldódásig elkeversz benne NEM JÓDOZOTT tengeri sót. adagolás: 10gramm/liter

3, a vizet ott öntsd vissza az aksiba, ahol a szűrő visszanyomja a vizet, mert így gyorsan és alaposan elkeveredik

a halaid sokkal ellenállóbbak és fürgébbek lesznek. Használj valamilyen trópusi vízkivonatot is (pl: JBL Tropol, SERA Morena, egyéb tőzegkivonat)

A molliknak és a guppinak szükségük van zöld növényi táplálékra is (tündér hínár, átok hínár, stb, kb 50-80 ft/szál. ha nem kapnak akkor könnyebben megbetegszenek, és egy idő után nemzőképtelenné válnak. remélem tudtam segíteni, sok sikert a halacskákhoz:-)

2010. márc. 27. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Raktam be nekik egy nagy tő átokhínárt ,de két hét mulva már, mind megették:S


Nem csak xifot,mollit, és guppi tartok, hanem van benne páncélosharcsa is,pink dánio is,és dísz márna is.

2010. márc. 27. 09:34
 4/7 A kérdező kommentje:

Van egy kisebb akváriumom amiben a kis ivadékokat tartom,nem tudom hogy hány liter lehet kb.

Leírom a méretet, és légyszi számoljátok már ki hogy hány liter.


Hossza: 44cm

Magassága:32cm

Szélessége:23cm


Ebben a kis akváriumban, csak kis guppik vannak.

És sürün szoktak beteg lenni:S

Egy jó pár már el is pusztult.

Akkor ebbe a kis akváriumba mennyi sót rakjak?(ha egyáltalán lehet-e sót rakni a kis halak vizébe)

De már szépek erősek, van benne a 3cm-estől a fél centiig.

2010. márc. 27. 09:40
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja és 10gramm az kb. mennyi?

Mert nincs mérlegem.

Egy kis kávés kanál?

Vagy egy teás kanál?

Vagy egy evő kanál?

:)

2010. márc. 27. 09:42
 6/7 anonim válasza:
a dániók nem szeretik a sót, ugyhogy akkor inkább ne tegyé bele... a páncélosoknak nem lesz tőle semmi bja, csak egy kicsit kevésbé lesznek aktívak. a zöldségeket (átokhínár) folyamatosan pótolni kell nekik, és ha már nincsenek leveleik, akkor a szárakat vedd ki, hogy ne szennyezzék el a vizet.
2010. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

a kis guppik sajnos olyanok, mint a mosónők (korán halnak...) nyugodtan tehetsz nekik sót a vízbe. a brakkvíz az a terület, ahol a tengerekbe ömlenek a folyók, és a sós víz összekeveredik az édessel, ezért nekik ez a természetes. az akvárium méretét a következő módon számolhatod ki: (magasság*szélessé*mélység)/1000. tehát az esetedben:


44*32*23=32384/1000=32.4 liter.


mivel nincs a peremig feltöltve a víz ezért az alábi adatokat használd inkább (amennyiben a magasság a 32cm):


44*29*23=29348/1000=29.3 liter


ennyi vízhez nyugodtan tehetsz kb 2 csapott evőkanál sót. nagyon fontos, hogy a só ne legyen jódozott, és hogy tengeri só legyen

2010. márc. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!