Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik fátyolfarkú aranyhalu...

Az egyik fátyolfarkú aranyhalunk farkuszonyai teljesen szálakra vannak szakadozva. Nem is úszik már, inkább bujkál. A többi hal rendben van. Van valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
A beteg külön van téve a többitől, tettem Metilénkéket a vizébe, hátha segít. Elolvastam egy csomó mindent de ilyen problémáról konkrétan sehol nem találtam infot.
2015. aug. 13. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Farokúszók sérúlése történhet dekoráció miatt,a többi hal miatt,a háló miatt,vitamin hiány miatt.

Milyen halakkal van összetéve a halacska,más halon van-e hasonló sérülés?

A metelin kék felesleges...

2015. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
3 másik fátyolfarkú van még. Azok nagyobbak valamivel és semmi bajuk. A most lebetegedett kb. 2 hete került hozzánk. Aranyhaltápot kapnak. Tegnap még eszegetett, de ma már azt sem. Az előbb néztem rá és már a víz tetején kissé oldalt van. Még él, de már alig :-(
2015. aug. 13. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium és milyen a szűrés?
2015. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy 148*79*45 cm-es kerti tó most a lakhelyük, de csak nyáron. 2 hónapja lett 4 db kb. 3-4 cm hosszú aranyhalacska telepítve. Egy sajnos elpusztult, bár ő a megvásárláskor is már furának tűnt. Helyette lett nemrég ez a mostani beteg. A másik 3 hal teljesen vidáman úszkál, egyre nagyobbak. Eleinte a szúnyogok lárváit ették, kb. 1,5 hete kapják a Panzi aranyhaltápot. A tó vizét részlegesen cserélem, megfelelő méretű tószűrő működik. A vízzel nem hiszem, hogy baj lenne, mert akkor a másik három hal is beteg lenne.
2015. aug. 13. 15:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem a mérettel van gond, esetleg a víz túl melegedhetett, főleg ha a 45 centi a tő mélységét jelenti, az aranyhalaknak ez az egyik gyenge pontja. Próbáld árnyékolni a tavat, vagy jeges palackokat is tehetsz bele. A beteg halat tedd inkább vissza a tóba, mert egy kis akváriumban nem sok esélye van.
2015. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!