Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Azt olvasom h sokan tartanak...

Azt olvasom h sokan tartanak befőttes üvegben bettát én is tarthatok abba vagy ez nem jó neki?

Figyelt kérdés

Egy oldalon olvastam ha vki több hím bettát szeretne tartani akk szerezzen sk 1 literes üveget és abba tartsa nem tom h éreznék magukat ebbe, van egy csomó 3 és 5 literes üvegem abba tarthatom ?? (ugy tudom nem igényelnek nagy mozgásteret),de van egy 40 l-es akvárium azon gondolkozom h elosztom ugy 6-7 részre az jobb?

(amugy most egy van egy 5 literes befőttesbe semmi baja)


2010. márc. 8. 21:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez nem jó neki, mert stresszelni fog, ha nem látja külvilágot, ezért nem tud tájékozódni, összezavarodik és végül elpusztul. Befőttes üvegben ugyan ne tartson senki harcoshalat, de egy befőttesüveg nagyságú, kockaalakú műanyag akváriumban nyugodtan lehet.
2010. márc. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező,az a kérdés, hogy te miért szeretnél halakat tartani? Egy akvarista sohasem tartana ilyen körülmények között halakat, mert a saját kedvtelésén kívül, az állatok igényeit is szem előtt tartja.Egy akváriumnak a természet kicsinyített másának kellene, hogy legyen és a lehető legjobb körülményt kellene, hogy biztosítsa a halaknak, növényeknek.Hát egy négy részre felosztott 40literes akvárium minden csak nem akvarisztika. Ha így akarsz halat tartani, akkor én nem tudok segíteni. Ha viszont az érdekel, hogy lehetne berendezni az akváriumodat, mert bettát szeretnél tartani, akkor szívesen segítek.A te akváriumodban 1db szép hím tartható, más halak társaságában. Ha lányokat is szeretnél, akkor nagyobb akvárium kell, vagy még egy.Neked kell eldöntened, hogy kínozni, vagy nevelni akarod e az állataidat.
2010. márc. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
oks am van egy hím bettám kék sima fátyolos de egy koronásat szeretnék majd sztem veszek neki 1000-ér egy 10 litereset
2010. márc. 9. 15:35
 4/15 anonim ***** válasza:

Én 990-ért vettem neki akváriumot, de gőzöm sincs hány literes. Egészen kicsi. A kb. 8 centis homokba ültettem növényeket, amolyan nano-akvárium módra, és Edgár:) nagyon jól érzi magát.

De ne tartsd kerekben, mert megkattan. Legalábbis a remek új állatvédelmi törvények szerint...

2010. márc. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
hát de nem naon értem ezt az új törvényt sztem hülyeség 100 éve tartanak gömbbe halat és akk most kitalálják h nem lehet mer megdöglik, mer nincs viszonyítási pontja :D, meg nem lát ki az akibol ez vicc dehát mind1 akk veszek egy akksit neki
2010. márc. 9. 17:46
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem vicc! Igazuk van!!! Rövidítenéd egy szerencsétlen hal életét, mert torzan akarsz benne gyönyörködni (mer ugye a gömbakvárium eltorzítja a halat)? Az sem túl jó neki, hogy fogságban van, hát még az, hogy amellett, hogy fogságban van még szenvednie is kell. 100 éven keresztül nem jött meg az emberek esze, egy nagy rakás sz@r volt a magyar nemzet (bár most is az). Ha te is kínozni akarod azt az állatot, akkor megvan a véleményem rólad.
2010. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Salx Narval ***** válasza:
A törvényt ebben a formában, baromságnak és ellenőrizhetetlennek tartom.A szemléletváltás hozhat eredményeket az akvarisztikában és nem a tiltás.Egy hal számára teljesen mindegy, hogy gömb, vagy szögletes akváriumban tartják, rossz körülmények között.Tévhit, hogy a bettának elég egy tíz literes akvárium.Természetesen él benne, mert mit tud tenni.Ha szeretjük az állatainkat, akkor egy normális méretű akváriumot rendezzünk be a számukra és ne azt vegyük alapul, hogy 5-10 literben is megél.A betták is halak, nem szobadíszek,nekik is fontos a mozgás és ők is csak megfelelő méretű akváriumban érzik jól magukat.Én 50liter alatt nem tartanék bettát.Nem a gömbakvárium az egyedüli és legfontosabb probléma az akvarisztika területén, hanem az,hogy az állatok igényeit, sokan figyelmen kívül hagyják.Én lebeszélnélek a 10literes akváriumról, kedves kérdező.
2010. márc. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
van egy fölösleges negyven literesem bekéne rendeznem csicsillahomokot veszek bele sztem meg belerakok sok növényt az sztem megfelel neki meg talán veszek mellé 3 nőstényt van egy csak azt külön kellet rakni mer a hím csipkedte
2010. márc. 10. 15:40
 9/15 A kérdező kommentje:
asszem ak kettő lesz mer van egy vegyes aksi abba teszek egyet meg ebbe a negyvenesbe meg van egy 20l-es de abba most 3 hetes betta ivadékok vannak
2010. márc. 10. 15:40
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
A 40 literes mindjárt más.Ha vannak kishalaid, akkor ugye tudod, hogy a lányt csak akkor szabad betenni, ha becsíkozódott, különben széthajtja a hím? Örülök, hogy lemondtál a 10literes edényről.Így már szívesen segítek, ha van még kérdésed írd le.
2010. márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!