Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Víz keménységét mulyen mérővel...

Víz keménységét mulyen mérővel mérik?

Figyelt kérdés
PH az ugyan az a vizkeménysége ? mi az a TDS mérő ? mi aza Ph mérő ?

2015. júl. 19. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz.


[link]


[link]

2015. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

le irod mit kell mernem egy akvariumba es mivel ?

a tibbit fel fedezem,pl az ertekem..stb...

2015. júl. 19. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen tesztet veszel.

Én a Neptunos, csepegtetőset linkeltem, keménység tesztből is, meg kémhatás (pH) tesztből is, mert az elég olcsó, egy alap mérésnek megteszi.

A használati utasításban minden benne van.


A keménység teszt 3 kis flakonból áll, az összkeménységhez 2 kell, a változóhoz 1. A ph teszthez is 1 flakon kell.

Érthetően le van írva a használati utasítás.


Egyébként kelleni, semmit nem kell mérni, csak ha olyan halakat akarsz tartani, amiknek nem jó a csapvíz.

2015. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ilyen mélységig tudnod kell a dolgokat de ha már kérdezted itt mindent megtudhatsz a TDS mérőről és a pH-ról, meg úgy általában mindenről ami ide tartozik. pH- mérésre én tesztcsíkot használok, állatkereskedésben, gyógyszertárban beszerezhető. Használata nagyon egyszerű, beleteszed egy pillanatra a vízbe és a színskálán a megegyező színnél leolvasod pH értéket. [link]
2015. júl. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen halakat tartasz. Ha kemény lúgos vizet igénylő halakat akkor nem sokat kell a vízkémiával foglalkoznod. A vízművek oldalán megvannak adva a víz értékei,akik valamivel komolyabb műszerekkel mérik a víz értékeit.
2015. júl. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!