Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcsere (kerti tóban) után...

Vízcsere (kerti tóban) után pusztulnak a halak, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A férjem lecserélte a legnagyobb melegben a tavunkban a vizet, nem lett egyforma hőmérsékletű a régi és az új víz. Tegnap óta a koik és az aranyhalak először kifakulnak, folyamatosan tátognak és pusztulnak el. Tehetünk valamit?
2015. júl. 3. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
A klòros vìz miatt van,, máskor gyůjts esôvizet és keverd a csapival.. És persze ne legyen,nagyon hideg..elpusztulnak tôle...
2015. júl. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha tátogtak akkor valószínűleg a klór végzett velük. Ezt azért illet volna tudni egy tótulajdonosnak. Már semmit nem tehettek értük, a klór azóta elillant a vízből. Ha túlélte néhány sajnos lehet, hogy azok kopoltyúja is megsérült és idővel elpusztulnak. Viszont a későbbiekben erre figyelni kell. Mindig engedjetek ki pár liter vizet egy flakonba és nézzétek meg, hogy klóros e ha tiszta a víz akkor esetleg egy kisebb cserét el lehet végezni erős esőztetés és antiklór adagolás mellett. A legjobb megoldás természetesen az állott vízzel való vízfrissítés, így a hirtelen lehűléstől sem kell tartani.Be kell szerezni egy-két műanyag hordót amiben tároljátok a vizet. Ha nincs esőztetőtök, szűrőtök akkor várjatok az új telepítéssel addig amíg ezek a fontos dolgok nincsenek megoldva. Sajnálom, hogy így jártatok de ilyent nem szabad csinálni, akkor sem ha néha szerencsétek volt.
2015. júl. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előttem leírták a klór mérgezést, de ne feledjük az ammóniát sem.


"lecserélte a legnagyobb melegben a tavunkban a vizet" nem adtál infót, hogy ez a teljes víz, vagy csak egy része, az sem tisztázott, hogy mekkora is ez a tó, mekkorák a halak, és mióta üzemel.


Van sok tó, amibe kicsi halak kerülnek, járatás nélkül, nagyon sok esetben nem történik semmi, mivel a halak kicsik, a víz meg sok. A halak persze idővel nőnek, így kényesebb lesz az egész.


Nem írtad, hogy mikor is lett lecserélve a víz, csak annyit, hogy tegnap óta pusztulnak, a cserével eltávolítottatok egy csomó hasznos baktériumot, amik lebontják a halaktól származó, mérgező ammóniát, mérgező nitritre, ami tovább bomlik szinte ártalmatlannak mondható nitrátra.


Röviden, lehet ammónia mérgezés, vagy nitrit mérgezés is.


Ha friss a dolog, tehát csere után 1 napra történt akkor klór, ha több nap akkor ammónia, ha pl 10 nap akkor nitrit, de nincs kicsukva, hogy csak ez után jön a két mérgező vegyület hatása, de ez már a víztömegen, és a halak számán, méretén múlik.

2015. júl. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vízcseréknél 50% a plafon, mondhatni tilos többet cserélni, következménnyel jár a nagyobb csere.
2015. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!