Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az normális, ha egy hím...

Az normális, ha egy hím platti csipkedi a fajtársait?

Figyelt kérdés
Eredetileg 1 hím és 2 nőstény plattim volt egy 100 literes akváriumban. Ma vettem megint 1 hímet és 1 nőstényt. A régebb óta bent lévő hím egyszercsak csipkedni és kergetni kezdte az amúgy kisebb új hímet. A nőstényt is néha megcsípi az oldalán. Ezek ilyen nagyobb 3-4 centis példányok. A könyvek és weboldalak azt írják, hogy több hím is tartható egymással. Mit tehetek, hogy ne csipkedjék tovább egymást?
2010. febr. 27. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
majd ők lerendezik egymást közt. te max külön rakhatod őket.
2010. febr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Csak attól féltem, hogy a két új halnak valami sérülése lesz. Sajnos nem tudom külön őket rakni, mert a másik akváriumomban egy harcias kékrák él.
2010. febr. 28. 10:26
 3/14 Salx Narval ***** válasza:
A sok növény és bújó, jó hatású védelem a gyengébb halak számára.Ritkán sebzik meg egymást, de a stressz is gond lehet, ha nincs hely ahová elmenekülhet.A legtöbb halnál megfigyelhető a rivalizálás, de csak ritkán durvul el a helyzet.
2010. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Nekem is ugyan ez volt a problémám és az lett az eredménye hogy megdöglött a halam mert sem enni nem hagyta sem pedig úszkálni. Folyton kergette és csipkedte. Most lett jó pár hím mellette de sajnos őket sem hagyta békén, úgyhogy külön raktam és vissza fogom vinni a halashoz és inkább kérek egy nőstényt mert nagyon sokat szaporodnak.. :)
2010. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat. A hímem elpusztult, de a nőstényt sem hagyja enni a domináns hím. Nekem nem lenne gond ha szaporodnának, sőt:) Most a nőstény életéért harcolok. Talán túléli, ha külön teszem, de sajnos csak egy fél literes tárolóm van, ami szintén nem valami kényelmes. Nem tudnám összeszoktatni valahogy az új és a régi halakat?
2010. febr. 28. 22:11
 6/14 Salx Narval ***** válasza:
Vegyél mollyikat, azok majd letörik a harci kedvét és átveszik az uralmat.Ez vicc volt, de igaz.Növényesíts,és alakíts ki bújókat.
2010. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van. Az én hím black mollim is állandóan móresre tanította a túl harcias hím halakat.:D
2010. márc. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De attól nem fog megsérülni egyik hal sem? Nem akarom, hogy bármelyiknek baja essen? A másik kérdésem, hogy a molli megeszi a plattik kicsinyeit?
2010. márc. 1. 19:38
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy meg rengeteg szikla, üreg és uszadékfa van az akváriumban. Növények még nincsenek, de venni fogok.
2010. márc. 1. 19:39
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
Minden hal megeheti a másik és saját kicsinyeit is.Az a gond, hogy nincs sűrű növényzeted, hiába a bújó, ha az üldöző látja, hogy merre menekül a másik hal.Ajánlanám a jávai és az úszó májmohát, valamint a tüskéshínárt a születendő kishalak védelmére.Nem utolsó sorban ezek a növények az algát is kiszorítják és a vizet is jól tisztítják.Természetesen más növények is kellenek.Általában ezek a csatározások nem okoznak sebesüléseket.Ilyenek a halak, kergetőznek veszekednek.Még a kis neonok is folyton csesztetik egymást.Ezért fontos, hogy lehetősége legyen a gyengéknek elbújni, megpihenni.Ha megoszlik az üldöző figyelme és néha őt is megkergetik, akkor nem ér rá a kiszemelt halat üldözni, és annak van esélye eltűnni szem elől.A túltelepítésre is vigyázz, mert az is agresszívé teszi a halakat.Nálam még nem történt sérülés, pedig több fajta elevenszülőt is tartok együtt.A molly azért hasznos ilyen esetekben, mert nem szereti ha zavarják és hamar kijön a béketűrésből. Elég erős ahhoz, hogy megijedjenek tőle, viszont az idejét nem az üldözésre fordítja, mert leköti az udvarlás, a rivális hímek elkergetése és az algacsipegetés.Addig ne vegyél új halat, amíg a növényesítést nem oldottad meg.
2010. márc. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!