Már több guppim pusztult el úgy, hogy először elkezd függőlegesen "úszni", majd általában a víz alján van, nehezen tud feljönni és a végén elpusztul. Nem egyszerre, akár több hét eltéréssel és volt új és elég régi hal is. Mitől lehet?
Az elég gyanús, hogy tömegesen kapnak el viszonylag ritka betegséget. Milyen szűrő van benne?
(Minden esetre más forrásból pótold a veszteséget, ne ott vegyél halat, ahol eddig.
És a beszállítóra kérdezz rá hogy ki az, mert lehet, hogy más boltokba is ő szállít)
Ettől eltekintve továbbra is esélyesebbnek tartom, hogy nálad lehet valami gond.
De mi lehet a gond, ezt szeretném megtudni. A halakat tényleg mindig ugyanonnan veszem, de az akvárium október óta üzemel, azóta töb alkalommal vettem.Eddig négynek lett ilyen baja, van ,hogy több hét elteltével kettő között.
A szűrő Magic Jet, de ez a második fajta és a másiknál is volt ilyen gond. Enni lemezest esznek, ill. szúnyoglárvát.Mást nem fogadnak el.
A szűrő: Magic-Jet filter Magi 200
Akvárium 40 literes .
És a szénszűrővel is gondban vagyok, kell bele? (benne van), csak olvastam ,hogy nem muszáj benne hagyni. De mikor más típusú volt ( már két fajta, de elromlottak-pech) akkor is volt ilyen probléma. Nem hiszem , hogy mérgezés, mert a négy hal négy hónap alatt pusztult el.
De érted a problémámat, hogy a ha az előző szűrők mellett is ilyen gond volt, akkor azokat is kéne tudnom, hogy milyenek voltak...
Amúgy az, hogy 200-as van benne, és aktív szén is van benne, csak megerősíti a mérgezést, az pedig nem kizáró ok, hogy hónapok alatt pusztult el.
A 200-asnak alapból nagyon pici a szűrő térfogata.
Ha azt még lecsökkented aktív szénnel, ami teljesen alkalmatlan "lakhely" a baktériumoknak, akkor még rosszabb a helyzet.
A vízforgatás egy dolog, ha nincs hely a lebontó baciknak, semmit nem ér.
Ilyen méretben simán kéne a 380-as.
5-6 hím guppi éppen nem terheli le a vizet olyan szélsőséges módon, úgyhogy lehet, hogy az is elég lenne, ha csak kidobnád a szenet, és ahelyett is szivacsot tennél.
A méreg anyagokkal egyébként lassan is tud telítődni a szervezetük, úgyhogy nem törvény szerű, hogy 1 nap alatt végez velük, mint egy erős ammónia mérgezésnél.
Egy lassú, folyamatos nitrit mérgezés is lehet.
Másodlagos veszélyforrás, ha akár egy gyengébb mérgezéstől is, legyengül a szervezetük, és más kórokozó végez velük.
Egyébként minél kevesebb a hal, nyilván annál lassabb a folyamat, hiszen annál kevesebb élőlény mérgezi (terheli) a vizet.
Meg nem is egyformán reagálnak rá, ugyanúgy, köztük is vannak gyengébbek, erősebbek.
Ha megteheted, vegyél egy egyel nagyobb szűrőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!