Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Terhes lehet az aranyhalam?

Terhes lehet az aranyhalam?

Figyelt kérdés

Kertitóban vannak és az egyik piros sapkás halamnak nagyon nagy lett a hasa. És pont ma volt vízcsere a tóban és láttam hogy hátsójából lóg ki valami narancssárga. Nem kaki mert a másik halamnak (amelyiknek kisebb a hasa) annak fekete. De viszont ha 'ikra' akkor az nem mindenképp kis bogyók? Ilyen nagyon kicsi csíkok. Talán 1 mm.

Mi a teendőm? Csak haggyam őket mert töban vannak? Köszi előre is.



2015. máj. 24. 21:54
1 2
 1/15 anonim válasza:

hagyd csak őket! majd ha látsz úszkálni kis ebihalakat akkor azok lesznek azok!

kicsit gáz, hogy most volta víz csere!

2015. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már nagyon koszos retkes volt és teli volt földdel...kavicsokat tettem az aljára. Egyébként nem túl fiatal hozzá az aranyhalam? Talán szilveszter környékén vettem őket. Ha tényleh terges akkor mennyi idő mire lesznek kis halak? És mennyi lesz kb?
2015. máj. 24. 22:21
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
a halak szaporodásánál általában nem a kor számít hanem a méret
2015. máj. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Talán még 10 centi sincs.
2015. máj. 25. 01:42
 5/15 anonim ***** válasza:
A pirossapkás tapasztalatom szerint már 8cm korában képes ívni,de csak akkor lesznek kicsik ha van hím, ezt onnan tudod ha ikrázás közben kergetik és nekinyomják a tóban lévő tereptárgyakhoz
2015. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szoktak lenni ilye kergetőzések. Van 2 piros sapkáson (az egyik szerintem fiú) meg 2 fátyolfarkú aranyhalam. (Abból is az egyik fiú) az nem lehet hogy másik fajta hallal párosodnak vagy valami ilyesmi?
2015. máj. 25. 12:20
 7/15 anonim ***** válasza:
kárásszal tudnak összeívni, ugyanis a kárász az az aranyhal természetben élő változata, tehát aranyhal nem él a természetben olyan formákban/színekben mint amiket a boltban látsz azok mind hosszú szelekció eredményei,pont úgy mint a guppik amelyek sem méretben sem úszóformában, de még színben sem hasonlítanak a vad formájukra
2015. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

amikor ívnak valami hasonlót kell látnod majd:

https://www.youtube.com/watch?v=VypGyeB6y-w

2015. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
és először az ivadékok szürkések vagy barnásak lesznek de majd mikor már elég nagyok felveszik a nagyok színét
2015. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) ment mindenkinek a zöld pacsi. Remélem lesznek ivadékok mert így elég üres a tó 4 hallal.
2015. máj. 25. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!