Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy labirintkopoltyús hal...

Egy labirintkopoltyús hal meddig bírja víz nélkül?

Figyelt kérdés
És egy másik. A fajtársak megeszik egymást? az első kérdés az 1. a második 2. :D lécci ha válaszoltok írjátok oda a sorszámot:D köszi:D
2010. febr. 23. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem egyszer fél napig volt szárazon a sziámi harcoshalam, meg se kottyant neki
2010. febr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1 fogalmam sincs,szerintem ha nem is a levegővel,de a kiszáradással gondja lenne.Nem tudom hogy honnan tudja az előző azt a féál napot,gondolom nem direkt kínozta a halat,ha meg nem volt otthon nem tudhatja h nem mielött hazaért az elött 10mpvel ugrott ki.

2 Sziámi harcsoshal(hím) kinyírja a másik hímet,nekem a nőstényt is bántotta és a nőstény is bántotta őt.A gurámik nem bántják egymást.

2010. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor egy 2 centis gurámi meg egy 5 centis sárga hal az nem tudom milyen az nem nyírja ki a 4 centis ugyanolyan sárga halat?
2010. febr. 23. 17:55
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
1.)Ugyanannyit bírnak víz nélkül, mint a többi díszhal, a különbség az, hogy nincsenek annyira ráutalva a vízben oldott oxigénre, mert a levegőből is feltudják venni.Sőt, ha nem tud feljönni levegőért, meg is fulladhat a vízben.2.)Gyakoriak a verekedések, de ennek a fő oka legtöbb esetben a helytelen tartás, társítás.Megenni, csak az ivadék méretű halakat szokták, de a stressz és a verekedés miatt is elpusztulhatnak.A gurámik, betták,paradicsomhalak,stb, területvédő halak, kb 50cm körzetben védik a habfészket,ezen belül minden halat megtámadnak a fajtársakat is.Nos néha az egész akvárium nincs 50cm.A másik gyakori probléma, amikor a hím ivarérett a nőstény pedig nem.A betta a másik hímeket azonnal megtámadja a gurámik csak párzási időben.Néha a lányok is bunyóznak sőt megtépik a hímet.Ezért a társas tartáshoz sűrű növényzet és sok bújó kell, valamint elég nagy méretű akvárium.Nem írok többet, mert nem tudom, hogy erre gondoltál e.Ha van még valami kérdésed, írd le, szívesen segítek, ha tudok.
2010. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudjuk mik ezek a nemtudom milyen halak,nem tudjuk megmondani.Próba szerencse...Ugy is látod ha megkergeti,akkor el kell különíteni őket.
2010. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát 3 halam van de ma reggel az eggyik eltűnt ilyen tök nyomtalanul. ha megeszik egymást akkor hagynak nyomot? :D ja megha kiugranak az akváriumból eltudnak ugrálni messzeb:d vagy maradnak helyben?:D
2010. febr. 23. 19:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát,az aki álvány mögé nézz be,lehet oda ugrott.Amugy nálam fedett akinál előfordult már 2szer hogy nyomtalanul,sőt,3x hogy nyomtalanul eltünt valami.Egszer egy hal,az nem került elő,még csont se,egy garnéla ugyan így és egy feketeneon,valszeg a szűrőnél szorult be,nézd meg,nálad nem szorult e be valahova. az enyém 4nap után penésszel a fején került elő.Elpusztult:(
2010. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
szegény:( de az enyém az nincs sehol mert már 120 helyen megnéztem a szobámba de sehol semmi:(
2010. febr. 23. 20:22
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Általában csak a lágy részeket csipkedik meg, a többit elvégzik a csigák és a baktériumok.De nem egy nap alatt.Egyébként hihetetlen módon képesek eltűnni.Előfordulhat, hogy megtalálod, mert már én is jártam így, én is mindent átforgattam de semmi,pár nap után előkerült.Olyan is volt, hogy élve.
2010. febr. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát nem ették meg szegényt:( kiugrott:( meghalt:(
2010. febr. 28. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!