Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A xifó tényleg változtatni...

A xifó tényleg változtatni tudja a nemét? Hogyan?

Figyelt kérdés
ennyi lenne:)

2015. máj. 4. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Öreg nőstényeknél szokott előfordulni, hogy a hím nemi jelleget adó gének aktiválódnak. A külsőben ez megnyilvánul, de hogy az ivarsejt termelés is megváltozik-e, azt nem tudom.
2015. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Hadd guglizzam ki neked; [link]
2015. máj. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha egy csapatban csak nőstény van, akkor a legdominánsabb nőstény elkezd olyan hormonokat termelni, hogy kis idő múlva hímmé változik.


Viszont van olyan elmélet is, hogy az a hal eredetileg is hím volt, csak valamitől annyira el volt nyomva, hogy nem fejlődtek ki a nemi jellegei.


De én több olyan beszámolót is olvastam, amiben konkrétan leírták, hogy olyan haluk változott hímmé, amelyik előzőleg már szült!

Tehát értelem szerűen 100%, hogy nőstény volt.


Minden esetre az biztos, hogy nem lenne ezzel egyedül.

Tengeri raj halak közül számos faj tudja ezt produkálni, szóval egyáltalán nem lenne ritka jelenség.

2015. máj. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem képes nem váltásra. A domináns hím annyira elnyomja a másikat, h az nem fejlődik ki rendesen. ÉS mikor az alfa hím elpusztul, akkor a nősténynek hitt hím kifejlődik. Egyedül a bohóc hal képes nem váltásra.
2015. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4-es! Ezt azoknak magyarázd meg, akik látták szülni (többször) a később hímmé vált halukat!


Az meg konkrétan hülyeség, hogy csak a bohóchal lenne képes nem váltásra. Sügér félék között is vannak ilyenek.

Nem tudom a pontos fajokat, de sok ilyen jellegű cikket, infót olvasok, a latin nevek nem maradnak meg, de tény, hogy visszatérő jelenség!

Nem 1-2 faj képes erre.

2015. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Eg srác akivel beszéltem erről neten azt mondta ő is úgy tudja ahogy én, legalábbis az egyetemen ezt mondta a professzor. :) Melyik az a sügér? :)
2015. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Hogy a szifó nem képes nemváltásra.
2015. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, itt is hallottam már ezt, hogy ezt mondták az egyetemen.

Én meg olvastam vagy 6-8 beszámolót akvaristáktól, akik mást tapasztaltak.

Mint említettem, nem jegyeztem meg a nevét, gondolom mint bárki más, ha megnéz egy másfél órás dokumentum filmet, vagy elolvas egy 3 oldalas cikket, amiben elhangzik 1-szer egy állat latin neve, kb 10.000.000 emberből 1 jegyzi meg.


Szóval jelenleg ott tart a dolog, hogy valaki ezt mondja, valaki azt.

Nyilván semmivel nem különb ha az adott információ egy egyetemen hangzik el, (hangoztak már el ott olyanok is, hogy lapos a Föld) vagy pl egy akvarista fórumon.


Személy szerint jobban hiszek a tapasztalati úton szerzett tudásnak, de mivel én magam ezt nem tapasztaltam, (mivel nem tartok eleven szülőket) így hozzátettem, hogy léteznek más elméletek is.

2015. máj. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy ugyanaz a professzor terjeszti ezt! :)


Ha hitelesnek tűnő ember mond valamit, az terjed, mint az influenza, lehet akármekkora hülyeség.

Mint a boltosok által ajánlott 10 literes gömb akvárium.

2015. máj. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%
A boltosok kompetenciában annyira vannak a professzorhoz mint Makó-Jeruzsálem.
2015. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!