Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam + valami nemtom...

Az aranyhalam + valami nemtom milyen . Egy 8 L-s gömbakiban sztetek jol erzik magukat? Mert.

Figyelt kérdés

van egy 8 literes gömbakim amiben münövények vannak....kavicsok...búvohely... szerintetek ez megfelelo nekik?

ötelteket LECCIVES


2010. febr. 22. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem! Kevés a hely és eleve a gömbakvárium nem jó! Vegyél egy rendeset plusz levegőztető, szűrő, vízmelegítő. :)
2010. febr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gömbakváriumban tartani tilos halat,arrol nem is beszélve hogy ez nem akvárium,ez csak egy beüvegezett vízcsepp...aranyhalnak min 100liter kell.vegyél egy 40-50literes akváriumot élő növényekkel guppykkal és minden felszereléssel,és nem lesz gond.Ha ragaszkodsz az aranyhalhoz 3-4 dbnak vegyél egy 100literes akit,jó szűréssel,strapabíró növényekkel,és apró szemű nem éles talajjal.
2010. febr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez borzalmas! Te szeretnél egy szekrénybe zárva élni?


Ez túl kicsi. A gömbakvárium nem alkalmas halak tartására. Vegyél neki egy normális szögletes akváriumot.

2010. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bocsi .. még1x-er .. nemtudtam

Pedig már 1 éve benne élnek....

nemtudtam de tényleg... miért rosszhatású a gömbaki vagy csak a hely kevés?


mert akk elkell ugranom a praktikerbe de gyorsan....

vagy tartahatom őket mégis a gömbakiban? hisz már 1 éve benne élnek? vagy ez nemlexjo

2010. febr. 22. 20:50
 5/11 anonim ***** válasza:
nem tudnak tájákozodni és belebolondul de am az h min 100 liter hülyeség két halnak megfelel egy 30-40 liter ezt egy aranyhalbiologus irta és nem csak kitalálta vki aztán felrakta a netre keress vissza a kérdések közül ird be h : aranyhalbiológus pont én kérdeztem tőle
2010. febr. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:

Kedves utolsó annak a hapsinak fogalma sincs az akvarisztikáról. Most olvastam el a válaszait.

A kérdezőnek: Nem tudom milyen a másik hal, de legalább 50liter kell az aranyhalnak és ebben is csak egy ideig tartható.Kell szűrő és ahogy írták erős növényzet.Ha több aranyhalat szeretnél és nem akarod, hogy szenvedjenek akkor bizony nagy akvárium kell.100L-től. [link]

2010. febr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a gond a gömbakváriummal hogy torzít,megőrülnek a halak, te is fájó fejjel vagy egy olyan szemüvegbe ami nem kell neked.torzít,és elkezd fájni a szemed,fejed.(ez csak egy példa,még nem cuppogta el nekem hal,hogy fáj a feje...)De az hogy minden könyv és minden internetes hozzáértő azt írja,hogy gömbaksi tilos,és hogy betiltják euban az gyanús...Min 100liter kell,az hogy az kitaláció h 100liter kell...Miböl gondolot,végül is csak 1000000000 akvarista szava áll szemben egy "aranyhalbiológussal".Amugy ha én odaírom kérdésnek,hogy kutyapszichiáter vagyok,akkor hiszel nelkem h a kutya azért ugat mert pislantott egyet?Azt ír odaamit kar,lehet életébe nem látott csak sült halat...Nem adnék egy ilyen kamu ember szavának ugy hogy közbe mindenki aztírja h 100liter min.Neked csak azért tetszik ez a gondolat h elég egy kis akvárium hozzá,mert nem akarsz költeni,meg nem akarod a macerát hogy beszerezz egy 100literes akváriumot...Ez olyan hogy azt mondja neked valaki,hogy 1 nap csak 1 kocka csokit ehetsz a másik azt hogy egs nap 100is kevés,akkor te tömni fogod a búrád csokival,mert annak hiszel ami kedvezőbb...Kérdező,ne higyj a hülyeségeknek,inkább vegyél egy akvarisztika knyvet.Amugy jó lenne ha áttennéd őket.Nem kell most rögtön elfutni,inkább gyüjtsd össze a pénzt egy rendes,nagy akváriumra.Nemfogod megbánni...Azért a gyüjtés se tertson még fél évig...:)
2010. febr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amugy ez a Dr. Gézai Tamás sehol sincs a googleba a kérdésen kívül,de még oylan sincs hogy aranyhalbiológus képzés vagy akármi...Én meg Dr Nagy Alajos vagyok,tengerimalacbiológus,kérdezzetek nyugottan.

-Hány literes terrárium kell neki?

-Nem terrárium kell, tengervizes akvárium,és minimum 5liter.

Remélem érzékeltettem az igazságalapját a történetnek az állitólagos aranyhalbiológusról,aki akkora kariert futott be hogy csak ne...Gondolom kirugták a tenyészettöl külföldön,és a szabadidejével nem tud mit kezdeni ezért itt irogat...

2010. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az én aranyhalam egy ilyen gömb akváriumban volt, semmi baja nem lett, nem volt baj a látásával, szal ezt nem is értem hogy miből gondolta az előző író. Az aranyhalak 2 évig élnek, igen ritka ha tovább, az enyém 3 évig élt :) ezzel is azt akarom sugallni hogy nem lesz baja ha abba az akváriumba teszed. Több halat nem érdemes egy ilyenbe tenni. az aranyhalam is egyedül volt.
2010. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Kedves utolsó,az akváriumban tartott cifra aranyhalak, ha normális körülmények között vannak tartva 10-12 évig élnek.A közönséges nagyobb testű aranyhalak ( általában tavi tartásra valók) elélhetnek akár30 évig is, a legöregebb aranyhal 10 évvel ezelőtt halt meg 43éves korában.Az egész életét akváriumban élte le, Tish volt a neve.Ennyit arról, hogy, hogy érzik magukat szűk helyen.Az én halaim is 6 éves korukban kerültek ki egy kerti tóba, mert szűk lett a 300literes akvárium.Nem 2-3 év az életkoruk.
2010. febr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!