Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak érzik a fájdalmat?

A halak érzik a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Sok horgásztól kérdeztem, hogy nem rossz-e a halnak, hogy egy horoggal húzzák ki a partra. Azt mondták többen, hogy a halaknak nem olyan a szájúk, mint nekünk, nincs benne annyi érzékelő, hogy annyira fájjon. Meg, azt mondták, hogy ha vissza engedik a halat, akkor pár nap, és begyógyul, és újra elkezd táplálkozni. Igaz ez?
2010. febr. 21. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, érzik a fájdalmat, z lehet, hogy annyi érzékelő nincs benne, de attól még nekik fáj.
2010. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden élőlény érez fájdalmat! Ez alól a hal sem kivétel.
2010. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Biztos nem lehet neki kellemes a pirszing, de szerintem is begyógyul főleg ha nem nyelte le mint a törpeharcsa.
2010. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
80%

Fáj nekik is minden.

Nem is értem, hogy ha állítólag a gerinces állatokat védi a törvény, akkor a halakat miért nem?

A horgászokat is évente egyszer be kéne damillal húzgálni a víz alá egy kis fárasztásra.

2010. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen!!!
2010. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy' a francba ne fájna neki? Csak az a pechjük, hogy sírni, ordítani, sikítani nem tudnak. Akkor talán egy-két okos horgász is elgondolkodna. Semmi bajom azzal, ha valakinek szüksége van halra, mert megeszi, de csak sportból szadizni, gyilkolni, az nagyon nagy szemétség. A horgásznak is begyógyul idővel a pofája, csak először szét kellene egy kicsit verni, szabdalni. Talán az is elgondolkoztatná őket.
2010. febr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
most aki kifogja a halat és elviszi megenni de ha vissza engedik szegény hal igan sz@rul járhat ezért ítélem el a sporthorgászokat.
2010. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szarul eppen nemjar, mert ha kiveszik a horgot, akkor begyogyul nekik rogton. egy kicsit meghuzodnak a felelemtol, de ugyanugy uszkalnak tovabb. a masik meg az, hogy a halat nemszep dolog megolni, mert megis csak egy vettelen allat, de azert faj neki hogyha kihuzzak, azert ha pont jol akad meg a horog, akkor jonnek szep siman. de van olyan hal, amelyik a fajdalom ellenere, kuzd az eleteert. ekkor van, mikor szakint, vagy epp leesik. amelyik szakint annak nagyon sz..r, mert a horog benne marad a szajaban, vagy epp a hasaban, es ugy gyogyul be a sebe. ha a gyomraban van, valamelyik el is pusztul.
2010. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam horgászni, mondjuk a 100-asával fogom ki őket, begyűjtöm szákba aztán visszaengedem c. dolog nekem nem túl szimpi, nem is értem igazán ezt a catch and release dolgot, nagyobb kínzás mintha fogok párat kajálni. Témára térve olvastam erről egy cikket, tesztelték, hogy kifognak egy halat, visszaengedik, akkor pár percen belül megint képes bekapni a horgot, dehát valószínűleg nem érik olyan hű de nagyon durva ingerek, amitől megtanulná, hogy az rossz, valamit biztos érez, de ezt biztosan nem olyan szinten meg nem úgy fogja fel az agya, ahogy az ember érzékeli a fájdalmat pl.
2010. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Miért ne éreznék?a kutya érzi? A macska érzi? A hörcsög érzi? Akkor...?
2010. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!