Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tudok tenni a barna alga...

Mit tudok tenni a barna alga ellen? Sajnos az utóbbi hetekben egyre jobban megjelenik a növények levelein, az akvárium sarkaiban, és a dekoráció elemein is! Esetleg olyan algaevő hal, ami ezt szívesen fogyasztja?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Az akvárium adatait leírhatnád. A barna alga keletkezésének oka lehet a gyenge fény is ,de akár a túlzott nitrát szint is.
2015. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én elvesztettem a harcot a barna alga ellen. Szemre kiszámított kaját adagoltam, percre pontosan adagoltam a megvilágítást, gyakori vízcserét végeztem, semmi...

Aztán elmentem az auchanbe, vettem 290 ft-ért egy algagátló kis lötyit, abból adtam egy keveset a vízhez (azt hiszem 50 ml-es és 5 ml kell 50 liter vízhez.. vagy valahogy így - sokáig elég), s a halaim kiválóan vannak, a víz kristálytiszta.

2015. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az Akvárium kb 400 literes, aranyhalak vannak benne, sok élő növény, tufakövek kavics és más dekorációs elemek. A megvilágítást automatika szabályozza, nappal inkább természetes fény ( ablak közelében ) Sötétben LED megvilágítás, ami kb 9300K Színhőmérséklet. És a nitrit mitől lesz magas? Az élő növény segíthet a biológiai szűrésben?
2015. ápr. 21. 20:50
 4/7 anonim ***** válasza:

A barna alga több dolog együttállásának köszönhető, ami főleg friss, nem túl régi akváriumoknál van.

Lehet még erős fénytől, erős fénynél mindenből kevés kell, hogy galibát okozzon.


Irtani nem kell, sőt tilos, ha friss az akva magától bomlásnak indul, eltűnik amint a vízparaméter rendeződnek, amíg nem tűnik el magától hasznos, mivel olyan vegyületeket köt ami a halakat mérgezné.


A nitrit szint előzménye sok ammónia, az ammónia az egyik tényező, ami miatt barna alga van, az ammónia baktériumok által nitritre, majd nitrátra bomlik, a nitritet lebontó baktériumok lassabban szaporodnak, hosszabb idő alatt alakul ki a megfelelő biológia.


A barna algát nálad a kövek, dekorációs elemek, és az ammónia együttese okozza, úgy tudom magasabb szilikátszint , ásványi anyag szint kell hozzá.


Nitrit ellen meg érett akvárium kell, jó szűréssel, keringéssel, nagy szűrőfelülettel.


A növényzet főként nitrátot távolit el, mellette van sok vegyület amit használ, szinte mindent ami nem épül be a halak szervezetébe, micro, macro elemeket egyaránt, a kálium és a felszabaduló micro elemek nincsenek arányban a halaktól keletkező nitráttal, erre van a növénytáp.


A foszfát szint is sokszor ludas, használják a növények, szintén a halkajából van, viszont a növények akkor segítenek ha fejlődnek, ha nem, akkor csak díszek, nem lesznek része az öntisztulásnak.


Tehát a növény csak akkor segít, ha fejlődik.


Ami ilyenkor a legrosszabb, ha részleges vízcserén, és a növények kondiának javításán kívül bármit teszel, minden csak árt, kihatással lehet az akváriumra.

2015. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az élő növény annyiból segít a biológiai szűrésben, hogy a levelein, gyökerénél baktériumok telepednek meg, tehát egy sűrűbb növényzet pont olyan mint egy szűrőszivacs, a biológiai szűrés végtermékét használják a növények savas kémhatású vízben, ami nitrát.
2015. ápr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos a növények fejlődnek mert látok rajtuk új kicsi hajtásokat, tehát akkor ez jó jel. A világításnál azért gondoltam napközben természetes fényre, h a növények fotoszintézisét segítsem vele. Ez már régi kb 1,5 éve működő akvárium, de az algásodást azt követően figyeltem meg hogy átraktam ablak közelébe ( Nem közvetlenül elé ).
2015. ápr. 22. 08:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, ezt írtam, minden akváriumban, még a legjobban szűrtben is van ammónia csak alacsony koncentrációban, ha ehhez hozzá adódik erős fény, a napfény annak számít, mellé a kelleténél magasabb ásványi anyag szint, bár erős fénynél abból sem kell sok, akkor jön a barna alga. Növényes, erősen világított akváriumoknál is ezért van, ott több dologgal védekeznek, co2 ami gyorsítja a tápanyag felvételt, savas kémhatású víz, amiben ammónium van nem ammónia, nagyon kevés hal, hogy a haltáp összetevői ne kavarjanak be a növénytápba.


Sima társas, vegyes akváriumnál marad az áthelyezés, tedd át máshova az akvát.

2015. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!