Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért félnek a halaim, mikor...

Miért félnek a halaim, mikor fel van kapcsolva a lámpa?

Figyelt kérdés

Eddig volt 5 halam, semmi bajuk nem volt, szépen úszkáltak, aktívak voltak nappal is. Pár napja 1 eltűnt közülük, a szűrőben bedarálva leltem 1 tetemet, de nem vagyok benne biztos, hogy az volt, lehet hogy egy garnéla volt, nem tudom, mert tényleg csak maradványok voltak.

Akkor jött egy pici algásodás is az üvegen. Gyorsan csináltam egy részleges vízcserét, illetve kihalásztam a "darabokat". Akkor betudtam a passzivitást a megnövekedett ammóniaszintnek, de sajnos azóta is csak gubbasztanak egy sarokban. Azóta csináltam megint vízcserét, nem sok eredménnyel. A fura viszont az, hogy amikor le van kapcsolva a lámpa, akkor mintha semmi bajuk nem lenne, rendesen úszkálnak mindenfele.

Mit tehetnék értük?


2015. márc. 19. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:

milyen halaid vannak?

lehet éjszaka aktív halak

2015. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ja és milyen a szűrőd?

pontosan mik vannak benne és mennyi?

hány literes az akváriumod?

2015. márc. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
A dús növényzet és a sötét háttér pl fekete papírlap az akvárium mögött növeli a biztonsági érzetüket. Telepíts úszó növényeket is. A szűrőd szívó ágára pedig tegyél szivacsot. A vízcserét és talajtakarítást okok nélkül is rendszeresen kell csinálni, kisebb akváriumoknál és gyér növényzetűeknél gyakrabban a nagyoknál ritkábban. Reméljük csak ennyi a gond. Esetleg egy kis tőzegkivonat, vagy csipetnyi csersavpor, esetleg égertoboz,(ami van) is mehet ha nem zavar a sötétebb víz.
2015. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Belső szűrőm van, eheim pickup 2010, valahogy alul azon a rácsozaton gondolom beúszott, vagy fogalmam sincs. 60 literes az akvárium, és csak ezek a halak vannak benne, illetve még RC garnélák. Ostoros szivárványhal.

A háttér ugyan világos, de az aljzat sötét, illetve van sok anubias, cryptocoryne és vallisneria is. Talán most félnek, hogy kevesebben vannak? Öten bátrabbak lehettek?

Míg nem tudom, mi a gond, nem merek többet bele hozni.

2015. márc. 19. 10:11
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthető voltam, természetesen minden héten csinálok 40%-os vízcserét állott vízzel. Amit kiemeltem 2-t, azok a nem ütemezettek voltak, hogy az esetleg bomlástermékeket eltávolítsam.
2015. márc. 19. 10:13
 6/9 A kérdező kommentje:

Most nincs nekik felkapcsolva a lámpa, csak a szoba természetes világosságából adódó szűrődik be. Teljesen normálisnak tűnnek.

Ha viszont felkapcsolom a lámpát (legalábbis az elmúlt 3 napban így volt), akkor kb sokkot kapnak. Elkezdenek gubbasztani az egyik sarokban, meg sem moccannak. Ha tápot szórok be, arra se moccannak meg, csak ha éppen a szájuk elé kerül. Egyik-másik meg elkezd vergődni, ütni magát a növényekbe, talajba. Fény nélkül pedig semmi ilyesmi nincs, teljesen normálisak. Korábban pedig fényben is aktívak voltak. Nálam vannak 2 hónapja, eddig semmi bajuk nem volt.

2015. márc. 19. 10:19
 7/9 gyudbal válasza:
Lehet, hogy hülyeség, de nem lehet, hogy elöregedett a fénycsöved? Az algásodásról jutott eszembe ez, van úgy, hogy az okozza, hogy megváltozik a fényspektrum... Csak egy óvatos tipp, nem találkoztam még ilyen jelenséggel, de érdekes az biztos. Remélem képbe jönnek...
2015. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ha kövekhez, talajhoz és növényekhez dörgölőznek akkor ott élősködők vannak amik irritálják a bőrüket. Kellene vásárolni gyógyszert pl parakill dezimfekt együttes alkalmazása a két gyógyszer együtt tegye ki az ajánlott mennyiséget, de használhatsz parakill turbót is akkor nem kell más mellé. Természetesen más drágább gyógyszert is vehetsz biztosan ajánlanak majd az üzletben. Szerintem egyenlőre felesleges drágább cuccot venni de ezt rád bízom, mivel nincs látható parazita valószínűleg egyszeri alkalmazás elég. A szűrőből vedd ki a szűrőanyagot és anélkül járasd, hogy mozgassa a vizet, a szivacsot tedd egy vödörbe az akváriumból tegyél rá vizet. A gyógyszereket keverd az akvárium vízéhez és levegőztess intenzíven, 3 nap elteltével csinálj 50%-os vízcserét és tedd vissza szivacsot. Ezt követően legalább két hétig 3-4 naponta csinálj 10%-os vízcserét, utána elég a heti 20%, sok a 40%. Szerintem az elpusztult állat bomló tetemét szippantotta be a szűrő, nyilván egy élő hal be sem férne a réseken. Jól tetted, hogy mindjárt vizet cseréltél de ide az már kevés. Azért érdemes lenne közelről jó alaposan megnézni nem e látsz valamit rajtuk, főleg azokon amelyek dörgölőznek. Sok sikert a kezeléshez.
2015. márc. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
A biztonság kedvéért a szivacs visszarakásával inkább 4 napot várj, vagy hagyd benne a szűrőben és vásárolj bacikultúrát az újraindításhoz.
2015. márc. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!