Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt a halammal? Még...

Mi történt a halammal? Még nem halt meg de hamarosan megfog!

Figyelt kérdés

Van egy aranyhalam egy hosszúfarkú aranyhalam,két alganyaló és van két fekete nagyszemü halam (hasonló mint az aranyhal). Az egyik fekete halnak megváltozott a szine, fekete volt és átment aranyszinüre kb.3 hét alatt. A másik a napokban még úszkált mint a többi hal (akik most is jól vannak) és tegnap óta azt csinálja hogy lefekszik az akvárium aljára és nem csinál semmit.Adtam nekik enni (szokásos bolti kaja, mindig ezt ették) ő pedig gond nélkül felúszott és evett majd megint lefeküdt az aljára, nem reagál az üveg kopogására amúgy mindig reagál, de most nem. Az előbb megint megetettem őket és most már nem jött fel. Nagyon gyenge szegény.

Az akvárium 250l-es Van vizpumpa rendszeresen kitakaritom az egészet a diszekkel és pumpával együtt, nem használok semmilyen takaritó szert mosás közben.Van nekik fütés is, Naponta kétszer kapnak enni reggel és este egy nagyobb csipettel.



2015. febr. 27. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"rendszeresen kitakaritom az egészet"


Tartok tőle, hogy itt lesz a kutya elásva. Nem szabad az egész akváriumot kitakarítani. Mindig csak részleges vízcseréket szabad csinálni, a szűrő szivacsát is csak leengedett akváriumvízben szabad kinyomkodni. Ha esetleg félreértettelek, ne haragudj, de ez a teljes kitakarítás általában nem szokott jót jelenteni.

Nem tudom milyen algaevőid vannak, de én a fűtést sem kapcsolnám e aranyhalak mellé.

2015. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt se ártana tudni, hogy egyáltalán milyen szűrése van az akváriumnak?!

Csak mert egy vízpumpa önmagában még nem szűrő... Kéne pontos márka, típus, vagy műszaki adatokból, hogy hány liter/óra, hány köbcenti a szűrőanyag, és mi az a szűrőanyag.

2015. febr. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!