Az eheim pickup 2012 teljesítménye állítható?
"Csak hogy tisztába tegyük, mert nincsenek nevek, a %-ok pedig megtévesztők"
Jött a fórumra egy kérdező aki ezt a kérdést is feltette, 72 literes akvárium tervel.
Érdeklődik, tehát valószínű jó lesz az akva, viszont nem tudni a hosszabb távú terveket.
Sokan gyengébb szűrést javasoltak neki, ma azonban láttam, hogy a bakrács leírásom alapján fénycső bővítés lesz, innentől az nyert aki erősebb szűrést javasolt, mivel erősebb fény az erősebb szűrést kér, tehát te is jót javasoltál neki.
Kérdező ez úgy működik, hogy adsz a halaknak enni, elindul az emésztés, pár óra múlva a kopoltyújukon kiválasztódik az ammónia jelentős része, a másik fele salakanyag, ürülék formájában távozik, ebbe már több minden van, macro, micro elemek, sokféle anyag minden ami nem épült be a halak szervezetébe.
Van egy víztömeg ami tárolja az ammóniát, tehát ammónia minden vízben van, az erős világítás erős növekedési ütemet diktál a növényeknek, algáknak egyaránt, ha hatékony a szűrés akkor gyorsabb az ammónia átalakulása nitráttá, ezt a növények felveszik, persze kiegészítés kell hozzá.
A hatékony szűrés gyorsan redukálja az ammóniát, lesz a növényeknek nitrát, viszont az egészséges növény vesz fel ammóniát is, tehát tehermentesíti a szűrőt.
Ha fenti folyamatot sikerül jól beindítani akkor lesz egy algamentes, burjánzó növényekkel ellátott algamentes akvárium, az alap amitől az egész indul a terhelés, vagyis a halak létszáma, a beadott kaja.
Fenti egy halak trágyázásán alapuló, társas-növényes, nem macro tápozott akvárium működési elve.
Nem könnyű csinálni, az alap ami a legfontosabb a szűrés és a világítás, könnyebb lehet egy baktériumoknak alkalmas talajjal pl jbl manado.
Példa volt nem 1, nem 2 ember, aki 54 literbe 2010-el kezdte, nem fejlődtek a növények, beszerelt még egy fénycsövet, kijött a hiányosság, hogy a szűrő nem képes gyorsan redukálni az ammóniát gyártani a növényeknek a nitrátot.
Mire lett volna a növényeknek nitrát addigra az algák felvették ammónia formájába, nyilván lett nitrát, nőttek a növények, de vele együtt az ammónia-fényerősebb képlet matt az algák is.
Nem maradt más mint külső szűrő, akár használtan, igy meg fölösleges volt kiadni a pénzt a belső szűrőért.
Sajnos a növényezést meg kell fizetni, ha valaki szép növényeket akar akkor az pénzbe kerül, de még mindig messze van egy high tech növényes akvától árban.
Nem tudok okosabbat mondani, ha befér magasságra, jó talajt választasz akkor jó ez a szűrő, kell a 0,5 decis szűrőfelület 0,5 watt/liter fényhez, sőt szerintem ez az alap, 0,5 deci szűrőfelület alatt nem lesz jó.
Nem a 72 literen van a hangsúly, hanem, hogy hozzá erősebb világítást akarsz, ez miatt szerintem nem elég a 2010 3 decis szivacsa.
Oké
de akkor a 2012 30 wattal még elviszi?
Ha jól indítod, jó növényeket választasz, jó a talaj, példa agyag abból van több fajta, nekem a jbl manado van van 3 éves tapasztalatom, a sóderhez képest high tech, előtte az volt, akkor szerintem elbírja.
Egyre figyelj, férjen be magasságra!
Lehet alá táptalajt tenni, de erősen, nagyon erősen haladó színt, ha véletlen felkeveredik a táptalaj akkor reszeltek sok mindennek, 2-3 év akvarsiztikai rutinnal, látva melyik növény, hogy növekszik, akkor már lehet táptalaj alá.
Elsőre simán lehet használni, nem kell semmi alá, a talajba bármikor lehet nyomni tápgolyót, példa JBL kugeln,is jó, nem csinál galibát ha kitúrja egy hal, vagy véletlen lefordul a szűrő, belefúj a talajba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!