Valmate kérdése:
Sera baktopurt, hogy kell használni?
Figyelt kérdés
7l-ben ápolom a bettám vele, tisztítani mennyi időközönként kell? Etetni? A porlasztó jót tenne neki?2015. jan. 23. 15:50
1/1 anonim válasza:
Elsősorban az ammónia mérgezésre kell figyelni, az gyorsan megvan, etetés után akár 12-24 órán belül, főleg egy legyengült halnál.
Porlasztónak nem sok értelme van, a betta labirint kopoltyús, baktériumoknak nem kell oxigén mivel nincsenek baktérium ölő hatású gyógyszer mellett.
Ilyen kicsi víztömegbe én 50% vizet cserélnék naponta 2X állott vízzel, majd a gyógyszert pótolni. Etetni inkább ne, vagy csak minimálisat.
Vannak ilyen betta kínzók pár literrel, azokban is szaporodnak azért a baktériumok, sokszor megérnek benne a betták 6 hónapot, ügyesebbeknél többet, jobb körülmények között persze lehet 3 év, de egyikben sincs gyógyszer ami öli az ammónia lebontó bacikat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!