Mi alapján számoljuk ki, hogy hány hal jut 1 liotere vagy hogy működik ez?
Van egy halfaj a neki ajánlott akvárium mérettel egyedszámmal.
Van egy társíthatóság, tarthatóak együtt a halak vagy nem.
Van egy szűrés, ez a választott halfajok igényeihez kell igazítani.
Ha fentiek passzolnak akkor ha van a gárdába rajhal és nincs elképzelés menyi lenne az optimális akkor elő a halcentivel és 1 liter vízre 1 cm hal, minden halat kell számolni, kifejlett kori méret számít.
Egy 30 centis márványsügeret csak nem fog az ember belepréselni egy 30 literes akváriumba, csak mert a szabály azt mondja, lehet. Szóval ez a hal cm / liter "szabály" elavult szabály és csak az apró, torpedó alakú halacskákra vonatkozik és akkor még semmit sem tudsz a tartási körülményeikről.
Szóval ez úgy működik, hogy felmászol olyan weblapokra, mint a [link] és a [link] és a [link] és kiguberálod róluk az információt (érdemes több helyről is informálódni és a szigorúbb információkat figyelembe venni).
Alap, hogy nem lehet mindent összerakni egymással:
- Nem mindig jönnek ki egymással, ha nem is ölik meg rögtön egymást, stresszeli őket a másik faj jelenléte.
- Vagy nagyon különböző körülményeket igényelnek (pl. palacsinta algázó és paradicsomhal, mindkett6 21°C körül érzi jól magát. A palacsintaalgázónak viszont hatalmas sodrás kell, mert hegyi patakból származik, a paradicsomhalnak meg nagyon gyenge áramlás kell).
- A fajoknak különböző "játékszabályaik" vannak, amiket be kell tartani. Valamelyik olyan szociális, hogy ha 6-nál (8-nál, 12-nél) kevesebb van egy csapatba, akkor fél. Pl. vannak olyanok, amelyikből csak egyet lehet egy akváriumban tartani, mert nem tűrik meg a fajtársaikat. Vannak olyanok is, akiket háremben érdemes tartani. Ezért kell utánanézni, az adott fajnak.
- Van a halaknak mozgásigényük is. Pl. az ember azt gondolná, hogy a zebra dánió csak 5 cm, biztos kis helyen is elfér... hát nem. Az egyik legaktívabb halfaj, kell neki a nagy hely szaladgálni.
- Ezen kívül van a szűrő, aminek a teljesítménye is meghatározó. (Nagy, jó teljesítményű szűrő = több nitrifikáló baktérium = több halacska.)
- Ha kezdő vagy, érdemes alultelepített akváriummal indítani. Kevesebb hal = kevésbé tudod véletlenül elcsellózni a vízminőséget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!