Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bealgásodott az akváriumom...

Bealgásodott az akváriumom vize mit csinálja?

Figyelt kérdés
nagyon bealgásodott a viz hogy tudom kiirtani az algát ugy hogy a halaknak ne essen bajuk?
2010. febr. 2. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
vegyél algaevő harcsát! komolyan beválik! nekünk még az 1 harcsa is le eszi, teljesen tiszta az egész /asszem 45l-es talán az akvárium/ de ha nagyobb van van 2 tuti elég.Nem csinál mást csak egész nap algát eszik, tehát még kaja se kell neki:D néha eszik mást de az elég ritka:D am kb 5cm az egész hal, ha mégsem akarsz szerintem vannak ilyen tabletták..
2010. febr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

csütörtökön megyek be a városba akkor veszek alga evőt de letisztitja igy is hogy zöldes a viz

30l-es akváriumról van szó amugy

2010. febr. 2. 14:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet kapni algagátló szereket, bár ezek nem sokat használnak(nekem legalább is)! Én az alganyalóra esküszöm! Amióta van nekem kettő az akváriumba soha nincs algám! Szépen tisztán tartják az üveget is!

Bár nem tudom milyen alga van neked benne, de ha barna alga akkor túl kevés a fény az aksiban, ha pedig zöld akkor meg túl sok!

2010. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

zöld alga

akkor csütörtökön veszek egy alga evőt és csak rakjam bele és kész?

2010. febr. 2. 14:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok! Amikor új halat veszel, mindig tedd zacskóstól bele az akváriumba olyan 15-20 percre, hogy átvegye a zacskóban lévő víz az akváriumi víz hőmérsékletét és akkor nem lesz a halikának olyan nagy a hőmérséklet ingadozás! Egy jó tanács: amikor már megnő az alganyaló és nem olyan nagy az akváriumod vagy ha esetleg többen vannak akkor vegyél neki kaját! Lehet külön kapni az ő számukra kifejlesztett tápot! Pl. spirulina tabletta vagy vipachips!
2010. febr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséged
2010. febr. 2. 14:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Legyen sok növény és van egy sera tanácsadó füzet algásodásra
2010. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!