Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van egy 25 literes akvárium...

Ha van egy 25 literes akváriumom milyen halat vegyek bele aminek nem kell levegőztető, szűrő stb és szaporodik is könnyen?

Figyelt kérdés
?
2010. jan. 30. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha könnyen szaporodót akarsz akkor guppit vagy szifót.de arra készülj akkor hogy nagyon hamar kevés lesz a 25 liter.
2010. jan. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ezek mennyibe kerülnek kb?
2010. jan. 30. 11:34
 3/12 anonim ***** válasza:
60/95 ft
2010. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
200-400 ft / db
2010. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
utolós vagyok. legalábbis errefelé ( Miskolc ) 200-400
2010. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi a fenének neked hal ha semmit nem akarsz fordítani rájuk.A guppynak és a többi elevenszülőnek is kéne fűtés szűrés és levegő is.Neked nem való hal.Vegyél bele virágföldet,és ültess bee kaktuszt.Amugy minek a gyors szaporodás?Elakarod adni,mert kevés a zsebpénzed?Töf felesleges neked a hal,és ha szaporodna is,hova???Ez nagyon kicsi a gyors szaporulatnak...Dobd ki azt az aksit,vagy addo da valakinek,vagy töltsd le rajta az agressziód,és törd össze...
2010. jan. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szifónak legalább 50 literes, növényesített akvárium kell szűrt vízzel, úgyhogy ezt semmiképpen ne vegyél. Nekem van több is, és még az 54 literes akváriumban is "csak vannak". Jobban éreznék magukat 100 lityó fölött.

[link]

Esetleg guppit meg lehet próbálni, ha állandóan van 22-25 fok a szobában, mert akkor nem kell fűtés. Viszont ha nem veszel szűrőt, akkor készülj fel, hogy hetente kell majd takarítani az akváriumot, mert a kövek közül ki kell szedni az üledéket, különben felhalmozódik az ammónia, ami a halak pusztulásához vezet.

Más halat nem nagyon lehet így tartani. Vagy guppikat (ekkora akiba 5-6 darab), vagy egy darab sziámi harcoshalat, viszont neki fűteni kell, mert 26 fok kell neki. [link]


Ezt azért olvasd el: [link]

És a guppiról: [link]

Még a zebradánió is jó lenne neked: [link]


A lényeg, hogy 6 halnál ne tarts többet benne. Én a helyedben vennék 2 zebradániót és 4 guppit.

Ezek a legigénytelenebb halak, de persze szükségleteik nekik is vannak.

Én vidéken lakom, itt 300 a guppi és 200-250 körül van a dánió. Pesten és nagyobb városokban biztos olcsóbban is lehet venni.

Ezt még nézd meg: [link]

Ja, és a guppi nagyon könnyen szaporodik, de ha nincs elég búvóhely akkor megeszik a kicsiket. Én csak egy nőstényt vennék, mert sokat szülnek egyszerre (havonta, ráadásul), és elég kicsi az akvárium. A dánió így nem szaporodna.

2010. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom eladni a szaporulatot csak azért hogy csináljanak valamit és érdekes legyen figyelgetni őket
2010. jan. 30. 12:08
 9/12 anonim ***** válasza:
de ha lesznek kicsik akkor nem lesz nekik elég ez az akvárium ! hová akarod majd őket tenni ?
2010. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
van mégegy 20 literesem
2010. jan. 30. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!