Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetek egy betta mellé?

Mit tehetek egy betta mellé?

Figyelt kérdés
Szeretnék még valami élőlényt a 20 literes akváriumomba, amiben egy betta van, nem halra gondoltam, hanem csigára, vagy garnélára. Meglennének egymás mellett? Ha veszek hogy használjam a gyorsfürdőt? És még valami: Tudtok olyan növényt, aminek elég a kevés világítás is?
2010. jan. 30. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:
garnélát ne vegyél csak alma csigát am nekem 70-literes aksiban van a sziámi harcoshalam 3 felnőtt és minimum:15 kis guppy-val..és tok jól meg vannak
2010. jan. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Guppival én nem nagyon ajánlom együtt tartani. Nálam egy szem hím betta kinyírt egy egész csapat guppit. Addig csipkedte az úszójukat míg végül z összesnek szó szerint leharapta a farkát és elpusztultak. :(
2010. jan. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is az almacsigát tudnám javasolni. Az nagyon érdekes tud lenni, viszont arra gondolni kell, hogy fedni kell az akváriumot, mert kimászhat, viszont a bettának meg kell a levegő. Úgy tudod megoldani, ha kisebb lyukat hagy a fedésnél, mint a csiga.

Nekem is van egy bettám hasonló körülmények között, de mivel már egyedül volt egy darabig halat már nem tudok betenni mellé, mert megöli. Védi a területét.

Gömbmohának szerintem nem kell sok fény.

Ha csigát veszel, kérdezd meg, lehet arra is használni a gyorsfürdőt, biztos elmondják. Nem nagy befektetés, én 150 forintért vettem almacsigát, lehet máshol még olcsóbb. A garnéla viszont sokkal drágább lenne, és szerintem annak nagyobb hely is kéne.

A csigát biztos nem bántaná a sziámi. Nálam is vannak csigák, igaz kisebbek, és nem foglalkozik velük.

2010. jan. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolót megcáfolom, nekem vannak garnéláim, és soha semmi bajuk nem volt a betta hímemmel. És a garnélák tök békés állatok. :)


Nyugodtan vehetsz mellé garnélákat!

2010. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
páncélos harcsa
2010. jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!