Kezdő segítséget kér első akváriuma indításához?
Nagyon sokat tájékozódtam a témában, de azért sokat fogok még kérdezni, mert gyakorlati tapasztalatom nincs. Ma indítottam el az akváriumot, külső szűrőm van, ami - nem akarom elkiabálni - két órája gond nélkül megy, nem is szivárog stb.
Kérdéseim:
1. 3 hét múlva telepíthetem az első csapat halat? (páncélosharcsákat). Vagy várjak 4 hetet?
2. Sajnos december 1-jén és 2-án 6-6 órán keresztül nem lesz áram az utcában, mert az eon karbantartást végez.Ez mennyire nullázza le a baktériumokat? És mennyire tolja ki az első halak telepítésének időpontját? Hogyan minimalizálhatom a "veszteséget"?
Egy akváriumban megvannak a különböző "csúcsok" az ammónia a 10. nap után apad, a nitrit legmagasabb szintje a 10-21 nap közelébe tehető, utána apad.
Sok összetevős dolog, függ a víztömegtől, a mesterséges szennyezés mértékétől. Baktérium kultúrával gyorsabban képződik nitrit az ammóniából, így gyorsabban jelennek meg a nitrifikáló baktériumok, előbb apad a nitrit szintje.
Egy akváriumban a baktériumok nem csak a szűrőanyagban, a talajban, vízben is vannak, ha nincs sok növény akkor marad elég oxigén nekik egy áramkimaradás alatt, fogyatkozni fog a számuk de nem drasztikusan.
A gond lágy vizes mesterséges co2 használat mellett, erős világításnál van.
Személyesen voltam szűrőt venni egy helyen, ott az áramkimaradás hatására elpusztultak a halak, fele kiugrott, fele megfulladt, a növények 60-70%-a kirohadt.
Az oxigénhiány és a lezuhanó ph végzett az akváriummal.
Hasonló helyzet előfordulhat dús növényzetű, közepesnél erősebb világítású akváriumnál akár co2 nélkül is, én teszteltem durván 1 óra a vége amit kibír az akvárium.
Van egy 10 literes kicsi akváriumom, 13 watt fény van rajta, a méretéhez képest erős szürés.
FEL FOGOM VENNI VIDEÓRA, 4 óra világítási idő alatt megszívják magukat a növények co2-vel, kihúzom a szűrőt, MINDEN k...szott csiga menekül ki az akváriumból.
Természetesen nem akarom megölni a csigákat, így a felszínen ki fogom venni őket és át teszem valahova, másik akváriumba, van egy pár.
Bocs az offért, de nem szeretem azt ha valaki ki akarja irtani más értékét kedvenceit.
RÉGEN sz..rt se érő világítások voltak, nem voltak tápozva a növények, nem nőttek naponta több centit.
Ma más a divat, kell szűrő, minden héten olvasni valamelyik kérdésnél, hogy nem kell.
Szerintem ha van 2ezer Ft-od, akkor vegyél egy elemes légpumpát horgászboltban, vagy talán a díszállatosnál is kapsz. Ez bármelyik áramszünetnél életet ment, sőt ha halakat kell szállítanod több mint 1rűnát, akkor is nagyon hasznos kis szerkezet. Zsebre lehet tenni, olyan kicsi és 2 elemmel 6 órán át nyomja a levegőt.
Nekem jöhet áramszünet bármikor, nem tud megijeszteni így, hogy van egy elemes légpumpám :D
Ezt jól elírtam elírtam:
1rűnát --> 1 órát
Nekem még 2011 ben elment egy akvárium, a világítási időszak közepén ment ki a szemközti trafó, a növények maradtak, a halak nem élre volt járatva a növényzet, és lágyított víz volt benne.
Vettem egy szünetmentes tápegységet, 11000ft volt, csak a szűrők mennek róla, ha nagyon dörög ki szoktunk húzni mindent, akkor is jó szolgálatot tesz.
Volt túlfeszültség védelem, de hadakoztam a biztosítóval mikor becsapott a villám, kiment 2 Bowers & Wilkins hangfal, annyit fizettek csak amibe 2db JBL XE 6 fért bele.
Megszoktuk, hogy ha dörög minden nagyobb értéket+az akváriumokat kihúzzuk, csak a szűrők mennek tápról, jó dolog, 10-10.000 ft-ért már van új.
(én beragasztottam a csipogóját, csipog a nincs áram)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!