Az akvárium vizemet tegnap cseréltem le, a vizet előkezeltem Tetra easy balance-al, viszont a problémám az lenne, hogy a vizem minősége elég rossz lett, fehér, tej szerű? Mit csináltam rosszul?
80 literes az akváriumom, korábban serra vízkezelőt használtam és semmi probléma nem volt,másnapra beállt a vizem,most viszont a bajt tetézi az is, hogy habzik a víz azon felül,hogy fehér.
Az akváriumban van 1 black molly,2 anci,2 guppy,1 házmester hal, 1 arany molly, 1 zebra dánió, 2 tetra,2 tittea, és 5 neon.növény : anubias nana, aquael szűrőm van,a víz mindig 26-27 fok körüli.A tetrák, a black molly és az arany mollym nem is nagyon esznek.mit tegyek ami javítja a helyzetet?
A teljes vizet soha nem szabad lecserélni, az akvárium a baktériumokról szól, ők bontják le a halaktól származó, számukra mérgező ammóniát.
3 helyen vannak baktériumok, talaj, víz, szűrőanyag, a víz lecserélése kihat a talajra, szűrőanyagra is, így mindhárom sérül.
Vegyél egy baktérium kultúrát, neptun biostart is jó, adagold jól felrázva az útmutató szerint, cseréld le a vized 30%-át eleinte heti 2 alkalommal, 2-3 hét után elég heti 30% vizet lecserélni.
A szűrő szivacsát egy tálban, akváriumvízben takarítsd és ritkán.
A halak valószínű az ammónia többlet miatt nem esznek, ha helyre áll a biológia, nem követsz el gondozási hibákat akkor jobban lesznek.
A legtöbb kezdő akvaristánál, főleg aki nem reagál a kérdésénél azoknál el szoktak pusztulni a halak, aki reagál annak átlag tudunk segíteni.
A sera aquatan egy komplex vizelőkészítő, nátrium-tioszulfát van benne a klór megkötésére és EDTA (Etilén-diamin-tetraecetsav) a nehézfémek megkötésére, valamint köt némi ammóniát is.
A halak pipálásának több oka lehet, friss akváriumnál ammónia többlet, kb 2 hete összerakott akváriumnál nitrit többlet, öreg akváriumnál nitrát halmozódás, a nitrát halmozódása főként a növényzeten múlik, ha fejlődik rendesen akkor egy rendszeres heti részleges vízcserével ritka.
Friss akváriumnál használ a baktérium kultúra, rövid időn belül csökkenti az ammónia szintet.
Oxigén hiány az főleg nyáron szokott lenni ha magas az akvárium hőfoka, illetve ha nincs pontos hőmérő, a fűtők pontatlanok, hőmérővel kell kalibrálni.
A szűrés fontos elem, az aquael szűrők nem igazán híresek a szűrőfelületről, egy fan2 megfelelően porózus talajjal, ami alkalmas a baktériumoknak, elviszi.
Példa, gyöngykavics, festett dekor kaviccsal nem jó, rostált sóder vagy kvarc homok, agyag talajok jók a baktériumoknak.
Szűröknél az oxigén beoldás lehet buborékkal vagy vízfelszín fodrozással, ma népszerűbb a fodrozás.
Ilyesmi: https://www.youtube.com/watch?v=BbaxTAW_q6g
Fentiből szűrd le melyik vonatkozik rád.
Lehet nehézfém mérgezés is, azon az aquatan segít.
Gyakori a pipálás gyógyszer vagy algairtó használat után, kiirtják ezek a baktériumokat, így utána ammónia mérgezés van.
Én 1 c.fokot visszavennék, tehát inkább 25-26.
Akvarisztikában 1-2 c.fok is sokat számít.
Megvan az ok, lecserélted a szivacsot, a halak pedig az ammóniától pipáltak, lehet ilyet csinálni de a régi szivacsot bele kell alaposan mosni az akváriumba.
Nem ismétlem magam, olvass vissza, leírtam mindent ami segíthet.
Nincs jó hírem, a teljes vízcsere után kb 3 hétig mérgező a vized, teljesen elrontottad sajnos:(
Egy öreg akváriumban feltorlódhat a nitrát, nagy dózisban mérgező vegyületről van szó, az ammóniához képest 1000-2000 a szorzó.
Egy frissen feltöltött akváriumban ahol még a szivacs is új ammónia van itt a gyk oldalon a kérdezők jó részénél ez okoz gondot.
Ha a szivacs csere előtt kérdezel akkor én legalábbis javasoltam volna egy nagyobb, 50%körüli vízcserét és ennyiből meg is áll a dolog, használ még az ajzat átmozgatása, példa egy 10x10cm részt az akváriumban megmozgatni, beletúrni, a szűrő majd össze szedi.
Csak annyit kellett volna tenned, hogy veszel egy aquatant, mellé egy neptun biostartot és kész, első 3 hétben cserélsz állott vízzel heti 2 alkalommal, utána marad a heti 20-30% vízcsere amit 3 évig csináltál.
Tiszta vízzel lehet az összes halad elpusztul majd, a recept ugyanaz, aquatan, biostart, vízcsere, csak most duplájára növelted a halpusztulás esélyét.
Egy akváriumba érett víz, szűrő, talaj kell, ha ez nincs megöli a halakat a saját ürülékükből felszabaduló ammónia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!