Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan csökkentsem a teljesítm...

Hogyan csökkentsem a teljesítményét?

Figyelt kérdés
Van egy 17 Literes akváriumom, benne egy 30 wattos nem automata fűtővel, hogy lehetne megoldani, hogy folyamatosan be legyen dugva, és olyan 24-28 fok hőmérsékletet produkáljon?
2010. jan. 23. 08:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Az jó lenne, ha az aljzatra tapasztanám, és lenne rajta egy 2-cm (vagy több/kevesebb)kavicsréteg?
2010. jan. 23. 08:10
 2/9 anonim ***** válasza:

hát nem, mert a kavics alatt nem adná le a hőt olyan jól, azt még tovább melegedne, és még többet zabálna áramot :)



kéne inkább hozzá egy hőérzékelő, meg egy hőkapcsoló, meg elektronika


De egyszerűbb ha veszel 4 ezerért egy olyan fűtőt, ami automata. Vagy ha kell megkeresem az enyimet, és nekedadom, nekem úgy sem kell, tök hülyeség.

Élnek a halaim szobahőmérsékleten is.


Milyen halat tartasz benne, aminek 28 fok kell?

2010. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bettát tartok benne, nem azért akarom letakarni kaviccsal, hogy kevesebbet zabáljon, hanem hogy ne fűtse annyira túl a vizet 30 fokra, vagy fölé.
2010. jan. 23. 09:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahja, sztem nem kell oda fűtés.

20 foktól már jó neki.

Vagy nálatok nincs 20 fok a lakásban?

2010. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hagyd a fűtést, mert elmozdul a kavics,

aztán halászlé lesz belőle.

2010. jan. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyél szépen egy másik,kis teljesítményű,ha lehet termosztátos fűtést.A bettának kell a meleg.26fok körüli.Ugyhogy...Amugy nem szabad a sima fűtést letakarni semmivel,mert szétdurranhat.Rá van írva a fűtőkre,hogy nem szabad.
2010. jan. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
fölösleges szerintem neked a fűtés
2010. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most akkor hány foktól jó neki?:D Mindenki mást mond.
2010. jan. 23. 17:56
 9/9 anonim ***** válasza:

A betta igényli a magas hőmérséklet, hiszen a természetes élőhelye a nagyon sekély vizek (rizsföldek), ahol pillanatok alatt 27-28 fokosra melegedhet fel a víz.

A 30 literes, külön nőstény bettás akváriumban a hőmérsékletet legalább 27 fokon tartom.

Én is hasonló cipőben járok veled. Túl nagy fix fűtőt vettem és túlmelegíti a vizet. Most egy termosztátos van benn nekik.

2010. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!