Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan jönnek ki egymással a...

Hogyan jönnek ki egymással a Maláji tornyoscsigák és az ancik?

Figyelt kérdés

Van egy ancim egy 54 literes akváriumban, de nem tudom hogyan reagálna a csigák érkezésére.

A csigák nem ennék fel az anci elől a kaját? Mert úgy tudom jól elszaporodnak...


2009. dec. 30. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Jól tudod,nagyon elszaporodnak,én nem is tenném bele a vízbe.Egy módon lehet kiirtani a tulszaporodott csigákat,de sz*ros lesz minden.Egy adag Dinamit...Én már megszívtam velük, óva intelek a beszerzésüktöl,de ha mindenképp akarsz:Az anci egy idő után megeszi a halaknak bedobott kaját is,ha elég nagy lesz,de van kifejezetten neki szánt táp is,ugyhogy valamit adni kell neki.Nem elég az alga.Egy darabig biztos,de aztán éhenhal.A való életbe is az elhullott állatokbol is lakmározik.Nem válogatós.Forrázott zöldséget is adhatsz neki.A csigák ugy befogják lepni az üveget h szinte be se látsz már...Amugy kijönnek egymással,nálami is együtt voltak.Amugy az anci elég nagyra nő.54litert kinövi.Szia Buék
2009. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos én is ettől a túlszaporodástól félek a legjobban. Inkább nem rakok a vízbe csigákat.
2009. dec. 30. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia megint én!Semmiképpen sem ajánlom a maláj tornyosokat,viszont ha szeretnél csigát akkor az almacsiga nagyon jó.Én egy db-al kezdtem,született egy csomó,meghagytam 2 kicsit. ugyhogy most 3 van 112 literben,és annyi a dolgom hogy 2 hetente kb megnézem a tetőt,hogy vannak e peték,ha vannak azt leszedem és irány a wc velük.Van csigám így,és 3 hét a kelés idő.Tehát a szaporulattol sem kell tartani.Almacsigát megveszed,és ha pete van leszeded.Nem nagy kunszt:).Szia
2009. dec. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!