Melyik akvárium szett a legjobb?
Legelső olvasmány, rövid, 2-3 oldal: [link]
A többiektől kérdezem, szerintetek lenne értelme összeállítani "komplett" akváriumokat, linkekkel?
Mondjuk 30 tól 120 literig, pontosan milyen felszerelés szükséges?
Szerintem ez is egy gond, hogy a kezdőknek fogalmuk sincs, hogy mit kéne venni és miért, ezért hajlanak a szettre, ami a legtöbb esetben nem alkalmas akvarizálásra. (ebben egyetértesz kérdező?)
Leginkább egyik sem... :(
Én is 54 literes szettet vettem anno. Nagy hiba volt, inkább rá kellett volna szánnom még egy kis pénzt és magam összeállítani egyet, akár használtan is. Az üvegen kívül mindent le kellett cserélnem. Sajnos abszolút kezdő voltam, és meg is szívtam.
Pontosan fogalma sincs mit kéne vennem, ahhoz, hogy egy használható akváriumot állítsak össze és minél többet olvasok utána annál nehezebb.
Köszi a segítséget, azt is átnézem.
Szerintem se vegyél szettet, azokból a szűrés és a világítás alapból gyenge.
Első és leges legfontosabb, hogy el kell döntened, milyen típusú akváriumot szeretnél. Nem mindegy, hogy egy csigasügeres, egy fekete vizű biotóp, vagy egy full extrás növényes, stb., és ahhoz mérten kell összeszedned a technikát, dekorokat, meg mindent.
Lényegében az a kulcsa az egésznek, hogy kell fedő, nem kell fedő.
A fedőt elsősorban a halak igényei miatt kell, némelyiknél majdnem kötelező ha nem akarsz uszodát a lakásból.
A gyári szettek világítása halovány, a szűrés pedig gyenge.
Van pár kivétel de annál is vannak kompromisszumok példa a Ferplast Dubai 80: [link]
2x24 watt t5 fénycső van benne, a többi hasonlóban 2x18 watt van.
Ha nem fontos a világítás, nem akarsz növényesedni akkor vegyél "technika nélküli szettet" majd keresel hozzá szűrőt, fűtőt külön. [link]
Ha nincs komplett elképzelés akkor a keret szabja meg mit lehet, egy akváriumnál az üveg szinte lényegtelen, apró pénz a többihez képest.
Nézelődj, keress egy külső szűrőt, 20.000- 40.000 ft között jókat lehet kapni, állíthatóak példa egy 900liter/órás külső szűrőt simán rátehetsz egy 10 literes nano akvára, de mehet egy 150 literes akváriumra is.
Kell világítás, van csíptetős lámpa, van akvárium szelére illeszthető lámpa, van függesztett stb 15000ft-20000ft egy quad lámpa, 60 cm-től hosszabb akvára.
Megvan a szép csövenként kapcsolható világításod, megvan a pofás külső szűrőd, amibe egy idő után benne lesz a baktérium állomány is, akár egy vödörben is lehet kivitelezni.
Utána kell egy üveg, az meg már részlet kérdés.
Vannak még gyártatott tetők, asztalos, vasas szaki, karosszériás, villanyszerelő.
De gyártanak akvarisztikai cégek is egyedi méretben.
Annyit fűznék még hozzá, úgy soha nem szabad így nekiállni, hogy "54 l-esben gondolkodom" felejtős.
Elsőnek azt döntsd el mit akarsz benne tartani, nézelődj a kereskedésben, nézegesd a halakat, növényeket, utána alakíts ki nekik egy megfelelő akváriumot.
Sokan ebben hibáznak, nem az akvárium üveget nézed, nem az üveget eteted hanem a benne lévő élőlényeket.
Példa 5000 ft egy 50literes akva, 10.000ft egy 100 literes akva, merőben más élettér alakítható ki benne, teljesen más élőlényekkel, sokkal szabadabb a választás.
A "szett" és a "legjobb" szó egy mondatban annyira szürreális, hogy ilyet legutóbb egy dadaista költeményben olvastam.
Először azt döntsd el, mekkora legyen az akvárium, annak tudatában, hogy minél nagyobb annál jobb, annál stabilabb a víz, arányaiban annál kevesebb gond van vele.
Illetve olyan 120 liter fölött már nem igazán lehet csak belső szűrővel megszűrni, ha meg külsőt akarsz, az egy jelentős kiadás.
Szóval ha megvan hogy hány liter, akkor kell keresni valami olyan világítást ami csinál vagy 0,4 W/l fényerejű világítást, megy egy olyan szűrőt, ami kb 7-8-szor megforgatja (névlegesen) óránként az akvi vizét.
Ha ez megvan, a többi már apróság.
Úgy látom, senki sem akar válaszolni a kérdésre, csak a szokásos az rossz dolgot. Aki már évek óta akvarizál az könnyen beszél, vannak tapasztalatai, ismeri a márkákat. Aki kezdő, attól mégis hogyan lehet elvárni, hogy saját maga összeállítsa az akváriumot, mikor alap dolgokkal sincs tisztában?? ÉN hónapokig bújtam az internetet, és még így sem vagyok tisztában egy csomó dologgal.
Szóval a válaszom: Eheim MP Aquapro 60XL szett. Én ilyet vettem, és meg vagyok vele elégedve. Igaz, nincs agyontelepítve, de fél éve üzemel, és nincs gond a vízminőséggel, tehát szerintem a szűrője is megfelelő.(hetente cserélek 20% vizet)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!