Galen Frost kérdése:
Sárgulnak, barnulnak, pusztulnak a növényeim. Már több fajta növényem is erre a sorsra jutott. Mi lehet a baj? Mit csinálok rosszul?
Figyelt kérdés
54-es aksi, van megfelelő szűrésem oxigén porlasztással, heti 20% vízcsere, tápozok, Aquaglo 15W világítás, aljzat porszívózás hetente, nem értem az egészet...
Képek itt:
Nagy akvaristák segítsetek mi lehet a baj!!
2014. máj. 7. 19:15
1/11 anonim válasza:
Bár nem vagyok "nagy akvarista" csak amolyan átlagos akvarista, azért megpróbálok segíteni. Bár ahogy látom nem tartasz nagy fényigényű növényeket, azért a 15w lehet, hogy kevés. Ezenkívül a növények nem oxigént hanem CO2-t igényelnek ezért érdemes minden nap a világítás bekapcsolása előtt valamilyen formában co2-t juttatni a vízbe. Ezenkívül az arra érzéken növények nem bírják a kemény vizet,ezek a növények nem képesek megfelelően felvenni a tápanyagot kemény vízben, ezért lehet, hogy érdemes lenne vízlágyítót használni. Amit nem írtál, hogy napi hány órát megy a világítás. Érdemes 12 órával kezdeni (pláne hogy a 15w elég kevés 54 literhez) és ha úgy veszed észre, hogy algásodik akkor kicsit csökkenteni a világított órák számát.
2/11 anonim válasza:
Amúgy meg egy-egy levél barnulása még nem jelent problémát. Ha a legalsó, legrégebbi levelek barnulnak az lehet természetes folyamat is.
3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 12 órát minimum megy a világítás, 8-22-ig biztosan. Co2-t milyen formában tudok bejuttatni? Mit ajánlasz?
2014. máj. 7. 19:31
4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem egy két levélről van szó, a növényzet 30 %-a már ilyen, és folyamatosan romlik a szitu. Egy garnitúra növényzet már így végezte, és teljesen más fajta volt mint most. Az elhelyezkedés se határolható be, az alsó részen épp úgy mint a felső leveleknél jelentkezik ez a dolog.
2014. máj. 7. 19:39
5/11 anonim válasza:
Ide CO2 felesleges, főleg olyan formában ahogy az első írta. Nem lehet azt, hogy "világítás előtt egy kis CO2". Vagy van, vagy nincs. Ha van, akkor folyamatosan egyenlő szintet kell tartani. Ennyi fénynél amúgy is felesleges lenne. Egyébként annyi a baj, hogy nem megfelelően választasz növényeket. Anubias és Cryptocorine fajokból válogass, ők bírják a kevés fényt. Esetlen mohákat is tehetsz bele.
6/11 anonim válasza:
Cseréld ki az Aqua-Glo-t egy normális, daylight fénycsőre.
7/11 anonim válasza:
Szerintem kevés a fény, meg az sem mindegy, hogy mivel tápozol.
8/11 A kérdező kommentje:
Milyen az a normális fénycső? Tudnál linkelni egyet? 45 centis 15W T8 ami most van, tetőre épített foglalattal.
2014. máj. 11. 19:50
9/11 anonim válasza:
Itt van egy olcsóbb "noname":
Itt pedig egy márkásabb:
A Hagen Aqua-Glo fénycsövének 18000 Kelvin a színhőmérséklete. Ezért más, általában daylight, csővel együtt szokták használni. Egyrészt mert önmagában elég "ronda" fénye van, másrészt meg elég gyenge is. Vesd össze a lumen értékét a fenti Osram fénycsövével:
Ha csak egy foglalat van akkor minden esetben daylight csövet kell választani. Az alatt a kevésbé fényigényes növények megmaradhatnak
10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2014. máj. 13. 23:22
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!