Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » MItől fakultak ki a neon halaim?

MItől fakultak ki a neon halaim?

Figyelt kérdés
Volt egy kis gebasz az aksiban.Nagyszemű kavics volt amiinek közé potyogott a halkaja majd bónuszban volt egy öngyilkos páncélos harcsám is aki befúrta magát a kavics alá rohadni.Ez 3 napig tartott cseréltem közben rajtuk vizet de az nem volt elég aztán elkezdett fehéres folt nőni az egyik neon halam hátúszója alatt észrevettem de rohannom kellett melóba este már döglött volt és volt mellette még 1 beteg hal eltávolítottam mind a kettőt .Majd mentem aludni muszály volt 2 nappal később végre volt időm vettem apró szemű kavicsot és teljes vízcsere 50 liter.Klórtalanító bio nitrivec növénytáp és egy kis barkácsolás feljavítottam a szivacsszűrőm igy 3-4 óra alatt letisztul a víz a bio nitrivectől ez idáig 1 napba telt.minden redben is ment 2 napig de tegnap azt vettem észre.hogy kifakultak a vízcserétől a neonjaim már majdnem átlátszóak illetve 1 elég szép de a töbi elég színtelen.
2009. dec. 19. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem fénytől függően fakulnak/élesednek. Pl. ha nincs fény akkor teljesen kifakulnak, bekapcsolom akkor visszatér.
2009. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valóban fényhiány miatt is kifakulhatnak,vagy pedig túl kevés neonod maradt.A neonok csoportban szeretnek lenni legalább 6-8 darab,ha ennél kevesebb van akkor emiatt is kifakulhattak.
2009. dec. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
6-an voltak mára csak 3 maradtak.
2009. dec. 20. 08:41
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát azért itt stresszes napokat éltek át és többszöri hirtelen vízcserét.Nagy a valószínűsége annak, hogy a nyers víz és a hirtelen jött változások pl erős fény,az úszónövények hiánya,esetleg túl világos talaj a fő probléma.Ha rendesen kimostál és fertőtlenítettél mindent akkor, rendbe kell jönniük.Ne etess egy két napig és tegyél a vízbe egy kis tőzegkivonatot.Jól jönne egy két úszó növény is, pl: májmoha,vízi saláta,tüskéshínár stb.Nagyban növeli a biztonságérzetüket a sötét talaj és hátfal, a színeik is szebbek tőlük.
2009. dec. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Világosabb lett az aljzat is mint edig volt hát tényleg lehettek elég stresszes napjaik.Úszó növény sajna nem megy egy rohadt boltban sem találtam sajna pedig sok növényt akarok az aksiba mert attól szép de sehol sem kapok normális növényeket.Egy fűnek kinéző vizinövény csomót és 4 darab sásszerűságet sikerült vennem csak de ez elég gyér.
2009. dec. 20. 09:03
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Próbáld ki amit írtam, tőzegkivonat és sötét hátfal, már ha lehet.
2009. dec. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!