Kell e növényes akváriumba szűrő?
Mert sok helyen lehet olyannal találkozni, hogy a növényesekbe még erősebb szűrés kell, mint egy sima növényes-halasba.
Elképzelni nem tudom, mi a fenének kéne abba szűrés.
Növényes akváriumra erős világítást tesznek, a világítás diktálja a növények növekedési ütemét, növeli a tápanyagok felvételi sebességét, ha van ammónia a vízben akkor az erős világítás miatt hihetetlen sebességgel szaporodnak az algák.
A másik a vizuális kép, egy sima közép erős világításnál még nem szemétszúró a lebegő fizikai szennyeződés, erős világításnál minden porszem látszik, zavaró.
Növényes akváriumnál még probléma a talajtakaró, illetve a sűrű nehezen tisztítható apró növényzet, miattuk is hatványozottan erős, stabil áramlás kell, minimun 10X vízforgatással.
A lényeg a mostani növényes akvarisztikában komoly erős szűrés kell, nélküle csak alga van, meg mullmtól rothadó algás növények. 1 watt/litertől él a fenti.
De mitől lenne ammónia, meg mulm???!!!
A vízforgatáshoz meg pont nem kell szűrő...
Tölts ki egy pohárba csapvizet, dobj bele egy pici levél darabot, nézz rá 1-2 hét múlva.
Mondjuk nagyon nem kell nézni, messziről lehet majd érezni a szagot.
Mondjuk meg lehet csinálni sima szivacs szűrővel is.
Nem pont az a kimondott növényes akva, reggel 4 körül kelek, fogok egy kávét, elszürcsölöm, adok a garniknak enni és egy ecsettel takargatom, elbíbelődök vele amíg kómásan iszom a kávét: [link]
14 literrel el lehet játszadozni, de a 112 literesnél lehetne kapaszkodni az ecsetbe wow
Na jó, részben igazad van, de azért egy növényes akvárium nem arról szól, hogy egy pohár (táp, fény, stb nélküli) vízbe beledobok egy döglött növényt,, hagy rohadjon, hanem élő növényeket kell elültetni megfelelő körülmények közé.
Ezzel együtt ha van egy minimális méretű erős vízforgatású mechanikai szűrő, akkor ezzel a logikával az is elég.
Jó ezt passzolom.
A gyerek nálam metszi a füvet, mindig betett pluszba egy belső szűrőt aminek a szivacsán van egy pvc cső, az megtelik átlag növényi hulladékkal olyan 0,5 liter, eleinte egy 900 l/h gyári külső vitte de nem volt elég, nem volt tiszta a víz, áramlás sem volt rendes, most egy kazánkeringető van rajta meg egy 30 litykós hordó, 15 liter szűrőanyag így elég 112 literre.
Most szuper minden, kristály tiszta a víz, nincs metszés után összevissza levél, szellőzik a fű is rendesen.
Arra gondolj, hogy az ammónia a szerves bomlás mellékterméke. A növények is bomlanak. Pl. egy vágás után pár levéldarabka mindig marad. Vagy 1-2 növény elpusztul vmi miatt.
Az erős világítás, tápozás, esetleg co2 miatt az algák 10 x olyan sebességgel fejlődnek. Tehát sokkal kevesebb ammónia is elég ugyanakkora hatáshoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!