Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy levegőpumpára...

Vettem egy levegőpumpára csatolható szivacssszűrőt hogy kell ezt használni?

Figyelt kérdés
Elég gyanusan viselkedik.Vagy csak én nem értek hozzá?Úgy volt bekötve,mint ahogy egy T betű áll gondoltam így logikus de ma az egyik akváriumos boltban láttam egy fordított felállást.De azon a szűrőn csak 1 szivacs volt.De ha fejjel lefelé fordítom akkor viszont az összes levegő kijönne a csövönn a szivacsba semmi sem jutna.A másik dolog ami előtt értetlenül állok az a könyökcső amin a szivacs van.Be van metélve gyárilag a képen is látszik ez mire jó így soha az életbe nem jut le a levegő a szivacs aljáig eljut a szivacsban 2 centi mélyre majd bazi nagy buborékokban tör fel.Esetleg nem is kell levegő a szivacsba?Hanem a szivacson keresztül megy a szívás. [link]
2009. dec. 11. 21:00
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Semmi más dolgod nincs, mit a csövet rádugni a pumpára.A képen látható módon kell elhelyezni. A szivacson keresztül szívja a vizet és a vastag csövön jönnek a buborékok.A felfelé áramló légbuborékok fejtenek ki szívó hatást.Jó kis szivacsszűrő ez, felváltva kell a szivacsokat kinyomkodni, egyik héten az egyiket, másikon a másikat.Mindig a leszívott vízben mosd ki és elég párszor kinyomkodni. Nem szabad teljesen kimosni mert akkor sok időbe telik, amíg újra kialakulnak a lebontóbaktérium telepek.SN
2009. dec. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ és a tippeket már magamtól is rájöttem közben tegnep este,hogy fordítva helyzetem el.De csak akkor eset le mikor megláttam a porlasztókövet a csőben.Azért ezt választottam mert az eladó elég érdekesnek tűnt és egy kisssebbet akart rám sózni de én olyanokat 20 literes aksikban láttam eddig inkább vettem nagyobbat .Elég lehet ez 60 literre?Néztem a dobozát de nincs ráirva literszám sem semmi más.
2009. dec. 12. 07:27
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
50liter fölött már ajánlott a motoros szűrő, de ez még elmegy.Majd idővel, vásárolj egy olyant,egész olcsó is van, addig nyugodtan használd.SN.
2009. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van egy kis vízpumpám 650l/h teljesítmény 6wattos azzal öszze lehetne kombinálni de akkor sok mindent átt kell csinálnom mert az már elég nagy áramlás lenne szerintem.Mértem a hőmérsékléetet több ponton mindenütt 26 fok ezek szerint elegendő az áramlás tehát nagy gond tényleg nem lehet a meleggel de lehet összedobok egy külső szűrőt a vízpumpából a levegőpumpából és a szivacsszűrőből na meg még pár anyagból.
2009. dec. 12. 13:16

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!