Mi lehet a szennyeződés a víz tetején?
Figyelt kérdés
Eddig még nem volt gond az akváriummal. 60 literes, normális halmennyiséggel. De most úszkál valami szennyeződés a tetején. Az utóbbi 5 napban elpusztult kettő hal, akik nem lehették még olyen öregek (az egyik augusztusban született), úgyhogy biztos ettől. Már csináltam vízcserét és használtam vízkezelő szert is, de nem szűnt meg a szennyeződés. Mit tehetek még, hogy újra tiszta legyen a víz?2009. dec. 9. 14:45
1/7 Salx Narval válasza:
Ez nagyon kevés információ ahhoz, hogy tudni lehessen valamit.Nem írtál semmit arról, hogy milyen az állaga, színe,szaga, gyakorlatilag bármi lehet.Minden esetre emeld, vagy fordítsd úgy a szűrőt,hogy a víz felszínét is szívni tudja.Talán így kitudja szűrni.A vízcserét is megismételheted és aktív szenet is lehetne tenni a vízbe, hátha megköti.Eredményes lehet egy nagyobb szivaccsal felitatni a felszínről, hátha magába szívná, pár alkalom után.Nézd meg jól és írd le, amit látsz.SN
2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rossz hasonlat, de olyasmi, mint amikor a zsíros edényt beáztatom, és a zsír vékony rétegben összáll a víz tetején. Csak ez vékony réteg és átlátszó, és mozog a vízzel együtt, ahogy a szűrő mozgatja a víz felszínét. Amikor én mozgatom meg pl a hálóval (kishalak születtek és azokat pecáztam), akkor szétválik.
Aktív szén van a szűrőben, két cellás, az egyikben szivacs, a másikban szén van. Cseréljem ki esetleg, lehet, hogy már elöregedett (a használatin írt 6 hét még nem telt le)?
A szivacsos megoldást kipróbálom, köszi az ötletet!
2009. dec. 9. 18:50
3/7 Salx Narval válasza:
Ha szürkésfehér és hártyaszerű, akkor biológiai hártya, veszélytelen de meg kell szüntetni mert lezárja víz felszínét.Akkor alakul ki, amikor nem mozog a víz felszíne.Járasd a levegőztetőt és emeld fel a szűrőt annyira, hogy a kiömlő víz mozgassa a felszínt.SN.
4/7 A kérdező kommentje:
Most is így megy, ha feljebb húzom, kiveri a vizet az akváriumból. De hogy lehet megelőzni a kialakulását?
2009. dec. 10. 06:35
5/7 Salx Narval válasza:
Mozgásban kell tartani a felszínt.Levegőztetővel és a szűrővel.De ha így működnek, akkor mégsem erről lehet szó, mert a biológiai hártya, a pangó, tehát mozdulatlan vízfelszínen alakul ki.Sajnos nem tudom akkor, hogy mi lehet.Minden esetre el kell távolítani az üledéket a talajról és ki kell venni az esetleg megrohadt növényi részeket.Csinálj még egy részleges vízcserét és mint már írtam fordítsd úgy egy időre a szűrőt, hogy szívhassa a felszíni vizet.A szivaccsal is segítheted a tisztulást.SN.
6/7 anonim válasza:
Úgy tudom, hasonló problémákat az is okozhat, ha nem megfelelő az etetés: ha túl sok a kaja, vagy nem kellően, változatos, vagy nem jó a minősége, vagy csak szárazzal etetsz, stb. Ennek kiderítésére/orvoslására tarts egy, de inkább két napos koplalási szünetet (ennyit még a növendék halak is kibírnak) és utána pár napig csak fagyasztottat adjál a halaknak, de csak keveset (=amennyit rövid idő alatt maradéktalanul bekebeleznek). Aztán kaphatnak egyik nap szárazat, másik nap fagyasztottat, de a mennyiségre mindig ügyelni kell.
7/7 A kérdező kommentje:
Felváltva etetem őket fagyasztottal és szárazzal, de kipróbálom ezt a koplaltatási módszert is.
Szivaccsal sajnos nem jutottam semmire.
És csinálok űjabb vízcserét is.
2009. dec. 11. 06:41
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!