Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat vegyek 100l-be...

Milyen halakat vegyek 100l-be amik középső-felső rétegben élnek?

Figyelt kérdés
100l-be vettem 10 neonhalat,5 panda páncélolsharcsát,1 legyező garnélát,1 kakadu törpesügeret (emellé jön még egy nőstény). Viszont ezek úgymond mind talajlakók, a harcsák nyilván, de a többiek is a talaj feletti 10 cm-es rétegben úszkálnak, így a középső meg felső szintje a víznek abszolút kitöltetlen. Azthittem a neonok fentebb lesznek. Milyen halakat ajánlanátok amik kitöltenék a többi réteget és megvannak ezekkel?
2009. dec. 7. 20:32
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
A garnélából vegyél még egy pár darabot, mert csapatban érzi jól magát.Az eleven szülők szeretik a felső és középső réteget, de alul is keresgélnek.A középső és felső réteget kedvelik:a dániók, tetrák,díszmárnák(a szumátrai díszmárna nem jó neked) ,razbórák,lazacok,molly,platti,xifó,guppi,.Természetesen a társításnál figyelembe kell venni az összeférhetőséget.A garnélák miatt, apróbb halakat válassz.Kell telepíteni úszó növényeket is, ahhoz, hogy jól érezzék magukat a halak, a víz felső rétegében.A neonok az erős fény miatt maradnak alul. Ha lesz növény,akkor mindenhol szívesen úszkálnak majd.
2009. dec. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ékfoltos razbóra - szépek is és strapabíróak is. A neonok érzékenyek. Zebra dániók is nagyon jól bírják, és mindenfelé úszkálnak. Jól át kell olvasni mindent, mert pl a barátom bevásárolt serpalazacokból, amik csipkodták a többi halat. De még a plattik, szifók, molly, stb is jók.
2009. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, 2x18W daylightom van. Növény még nem sok, van egy csomó jávai moha talajba dugva, azokat szerintetek eresszem fel lebegni, ideiglenesen, míg jobban ki nem alakul mit hova hogy?
2009. dec. 8. 15:03
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Hagyd a mohát ott ahol van,vegyél úszó nővényeket, mint már írtam. Ezek nem drága növények, 200Ft-ért kapsz egy maréknyit, az bőven elég,egy két hét alatt elszaporodnak.Csak egy tanács, a jávai mohát érdemes kéthetente óvatosan kivenni és langyos víz alatt kimosni, mert rengeteg ázalék rakódik rá.
2009. dec. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Veszek, nem az ár a lényeg, csak a jávairól is ezt olvastam:

Elhelyezés az akváriumban: Minden víz alatti tereptárgyon vagy a vízfelszínen úszva, lebegve.

Konkrétan akkor milyen lebegő fajt ajánlasz?

2009. dec. 8. 16:38
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Úszó májmoha,vizisaláta,tüskéshínár( ez a legjobb ).De gyakorlatilag bármilyen, a víz tetején úszó növény jó.Nem utolsó sorban, még az algásodást is gátolják.Ha Kaposvár környékén laksz, ajándékba is adhatok.
2009. dec. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!