Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet együtt tartani ékszertek...

Lehet együtt tartani ékszerteknőst, halakat és rákot?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Az ékszerteknős biztos hogy elkapja a halakat,a rák nem hiszem h halakra vadászna.
2009. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Én már eleve az ékszerteknős, hal párosítást sem értem mivel az ékszerteknős nincs állandóan vízben hanem kimászik a kövekre és napozik. Otthon ezt általában lámpával oldják meg amit az akvárium felé fordítanak. Szóval sztem NEM.
2009. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

már mint egy akváriumban..?:O

Halat és ékszerteknőst nem! - Az ékszerteknős olyan hogy amíg van előtt étel -halat is beleértve- az addig eszik! ha hal nagyobb is akkor is megfogja a teknős "csipkedni"

A rákról nem tudok sokat.

2009. dec. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az ékszerteknős halat eszik.Lehet együtt tartani,de scak annyi ideig amíg etetsz...:) garnéla rákot pl megenné,a többivel se lenne jóban.Egyes rákfajokat lehet halakkal másokat nem,együtt tartani.Pl Törpe tarisznyarákot garnélákat tarthatsz halakkal,de nem jánlanám a teknőst együtt tartani akármien élőlénnyel...
2009. dec. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Kezdő vagyok, még csak tervezgetek.
2009. dec. 6. 22:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azt csinálhatod,hogy míg a teknős a halaknál nem lesz nagyobb(de max.6-7cm).Ha ennél nagyobbra nő akkor tarsd külön a halaktól és a teknős bárhol tartod,legyen kimászója.
2009. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azt csinálhatod,hogy míg a teknős a halaknál nem lesz nagyobb(de max.6-7cm a páncél hossz.).Ha ennél nagyobbra nő akkor tarsd külön a halaktól és a teknős bárhol tartod,legyen kimászója.
2009. dec. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A teknős megeszi a halakat a rák nem, de úgy szétmarcangolja, hogy csak a víz tetején fog úszkálni a hal. Láttam már olyan párosítást:D
2009. dec. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nekem egy fiú tarajos teki (kb. 10cm) él együtt szifókkal és mollykkal (hülyén néz ki így többesszámban :-) ) és egy algaevővel, és nem eszi meg őket. Olyan volt, hogy más okból elpusztult a hal, ha már nem mozog, akkor egy idő után így elfogyasztja. Sőt, az algaevő szépen leeszi a páncéljáról az algát! Kell nekik jó sok hely és akkor elvannak. Ráadásul a halak megeszik a teki kajájának a maradékait is. Amikor etetem a tekit, egyből úsznak oda hozzá, mert tudják, hogy akkor nekik is csurran-csöppen valami. :-)

Persze nem tudom, hogy a többi tarajos teki is ilyen békés-e, meg hát nem kell éheztetni a teknőst, mert akkor egy idő után biztos önkiszolgálót rendezne. Az enyém kap minden nap pár falatot, fagyasztott halat is.

Az ékszerteknősök lehet hogy "rámenősebbek lennének", olvastam, hogy azok felnőtt korukban akár egymást is megtámadhatják, agresszívebbek. Egyszer engem is megharapott egy nagyon aranyos bébi-ékszerteki.

A tarajosok félősebbek, nem annyira szeretik a nyüstölést...

2010. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Fingkirály ***** válasza:

Ne. Csak ha sok pénzed van pótolni a halakat, az ékszerteknős egy zabagép :)


Gyorsabban úszó halnak sem nagyon van esélye, megvárja amíg a hal elalszik és hátulról benyeli egy falásra :P

2015. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!