Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell gondozni az újszülöt...

Hogy kell gondozni az újszülött guppikat?

Figyelt kérdés
Ma reggelre megszült a guppim,a kicsiket külön raktam.Ilyenkor mi a teendő?Mivel etessem őket?Mennyi idő alatt nőnek meg?köszi a válaszokat...
2009. dec. 6. 10:11
 1/5 anonim válasza:

Lehet kapni ivadéktápot, de az is jó ha összetöröd apróra a nagyokét. Adj nekik enni akár napi 4-5x, de úgy, hogy sose maradjon.

Hogy mennyi idő alatt nőnek meg, az attól is függ hogy mekkora a hely amiben vannak, és hogy mivel eteted őket. A legjobb az élő eleség lenne, de az egy kicsit körülményes.

Valószínűleg "szét fognak nőni", tehát lesz amelyik jóval nagyobb már mint az átlag, és lesz ami le van maradva.

2009. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én a kis halaknka mindig főzök egész tojást, és a sárgájából adok nekil. mindig csak egy keveset, mert bepiszkolja a vizet ha megmarad. de ettől nagyon gyorsan nőnek .
2009. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat:)
2009. dec. 6. 11:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy pedig még az előzőek mellett adhatsz nekik piros törött paprikát, de épp csak annyit amennyit egyszerre megesznek:)
2009. dec. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Barátnőmék kis guppiai gyönyörűek lettek. Fél évig egy 5 literes akviban tartotta őket levegőztető szűrő és melegítő nélkül ráadásul nem hőszigetelt a házuk, és kb. mindig 19 fok volt főleg télen :S:S Hozzátenném a vizet fél év alatt 2-szer jó ha kicserélte, de szerintem inkább egyszer.Kajának egy tök normális felnőtt halaknak való tápot adott.Csak ámultam bámultam olyan gyönyörűek... Nem azt mondom, hogy tarsd így őket de a guppik elég igénytelen állatok ne aggódj nem lesz semmi bajuk.Nem igényelnek különös "törődést" . Szépen meg fognak növekedni :)
2009. dec. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!