Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért piszkolódik be nagyon...

Miért piszkolódik be nagyon gyorsan az akváriumom?

Figyelt kérdés
60 literes,van benne 2 nagy vitorla,1 másfajta/nem tudom milyen/1 nagy és 4 kicsi olyan ami a kavicsot kajálja,tisztogatja.3 műnövény van még.Mégis kitakarítom teljes vízcsere,kavicsmosás stb,és 1 hónap múlva a víz tiszta,de koszos,zöldes az alja.Mit tegyek?
2009. dec. 3. 21:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik a fehérhomok is az alján,de azt végképp nem tudom hogyan tarthatnám tisztán?
2009. dec. 3. 21:09
 2/7 anonim ***** válasza:

Vízszűrőd van?:D Az sokat segít...

amúgy hogy nézz ki a másfajta nagy halad?:)

2009. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet túl sok fény éri, vagy a víz nem a legtisztább..
2009. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze,hogy van vízszűrő/Eheim,ami elég jó márka/.A másik hal hosszúkás,sárga,és olyan pöttyös mint a leopárd.Áttenni nem tudom az akváriumot a fény elől,mert a konyhapultba van beépítve.A világítás csak éjszaka megy,lehet az sem kéne?Tényleg ilyen kicsi akváriumokban hetente 20-30 liter vízcsere szükséges?
2009. dec. 3. 21:22
 5/7 LN09 ***** válasza:

Minél kisebb egy akvárium annál sűrűbben kell pucolni. Nekünk asszem most olyan 8 L körüli van, két hallal ( lesz nagyobb is ) De hetente pucolom. Volt már 60 L-es is, de férjem egy évben 1x pucolta. Soha nem volt vele semmi gond, szép tiszta volt a víz.

Amikor cseréled a vizet, raksz bele Sera-s löttyöt? ( nem tudom mi a pontos neve ) A fénynek éjszaka nem kell menni. Szerintem rakj bele élő növényt is, az rosszat nem tesz.

2009. dec. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom az élő növénytől jobban koszolódhat.Minden vízcserénél teszek bele Clóanti-t,meg Metilénkéket,amitől szép kékes lesz,de az is hamar elmúlik.Szóval a fehérhomokat hogyan lehetne tisztántartani?
2009. dec. 3. 21:36
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az élő növények tisztítják a vizet,de ahhoz, hogy ez így legyen sok növényre és napi 10-12 órás világításra van szükség,60 literhez legalább 30W 6500K (Kelvin) színhőmérsékletű fénycső, vagy speciális növényes fénycsövek.Este ne világíts és a szűrő folyamatosan üzemeljen .A talajt elég évente átmosni és a heti 20-30%-os vízcsere is elég.A metilén kék gyógyszer és nem vízkezelő, csak akkor használd ha kell.A növények mellett, a szűrőben lévő baktériumtelepek végzik a káros anyagok lebontását, ha fertőtlenítesz,megölöd a bacikat és növények híján, semmi nem bontja le a káros anyagokat, ez egyrészről mérgező, más részről táptalaj az algáknak.A szűrőben lévő szivacsot sohasem szabad teljesen kimosni,elég párszor kinyomkodni a leszívott vízben és mehet vissza, két hetente kel tisztítani kb, vízcserekor.Tehát az a gond, hogy nincs növény,nincs megfelelő világítás és a fertőtlenítő szerrel megölöd a lebontó baktériumokat.Teljes vízcserét, csak nagyon indokolt esetben kell csinálni,betegség,méreganyag stb.A kvarchomokot úgy tudod tisztítani, hogy egy slag segítségével leszívod a tetejéről az ázalékot, ha ez után sem fehér, akkor a felső réteget is leszívatod,kb 1cm-es réteget.A leszívott homokot sós vízben átmosod,leöblíted és visszarakod.Szerintem nem gond, ha egy kicsit elszíneződik a talaj, csak ázalék ne legyen rajta.
2009. dec. 4. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!