Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szénsavas ásványvíz CO2...

Szénsavas ásványvíz CO2 utánpótlásnak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 07:05
1 2 3
 11/22 Pendulum92 ***** válasza:

Csak ha úgy kevés a 6g, szerintem a csepegtetéssel is kevés lesz. Túl gyakran kéne cserélni=sok macera.


Inkább a citromsavas, azt töltet mennyiségtől függően elég pár hetente utántölteni.

2014. jan. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%

"Szódásszifonba víz nélkül co2 patronokat csavarni, és rászerelni egy szabályzót, az m@rhaság, nem hülyeség, 6 gramm egy patron és a másodikat nem tudod beletekerni mivel a tömítő gyűrű egy patron nyomására hivatott, így kifúj mellette, próbáltam."


Na, kezdődik, mikor a hülye okoskodik.


1 patront akkor bír el a szódásszifon, mikor van benne fél liter víz.

Mivel a folyadék nem összenyomható, így az 1 patronnak a maradék kicsi helyen kell (kéne ) elférni, (de beoldódik a vízbe)


De ha nincs benne víz, hanem levegő van a helyén, ami összenyomható, 4-5 patront is lazán bele lehet nyomni, talán akkor esetleg lesz benne annyi nyomás, mint ha víz is lenne benne.


Alapból úgy működik, hogy a konstans nyomáshoz kell bele vagy 2 patron, ami állandóan benne van, és a 3. patront kell pótolni.

Mikor csökken a nyomás, akkor pótolni kell, de olyankor simán van benne még vagy 2 patronnyi gáz.


Én meg nem próbáltam, hanem csináltam kb 5 évig.

Tökéletesen működött.

2014. jan. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%

Jó akkor ezt a részt tisztáztuk hogy neked még nem volt patronos szifon a kezedben, ha nincs benne víz kijön a fele gáz amikor leválasztod a patront, vagy már akkor amikor betekered, mivel a nyomástól visszaáramló folyadék nyújt egyfajta kenést a tömítéseknek a gáz viszont nem, így kiáramlik.


Azt elismerem olyan lehet hogy töltesz bele vizet és utána fejre állítod, ez így kivitelezhető.


Ha használtad valami kép szóróanyag jöhetne, mert eddig nem reklámoztad.


A hülyézéssel kapcsolatban meg a legnagyobb hülye a első válaszoló "Inkább sima szódavizet használj, az nem keményíti a vizet"

2014. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Pendulum92 ***** válasza:

"Inkább sima szódavizet használj, az nem keményíti a vizet"


Nem szállok be a vitába, de ez tényleg hülyeség.


Az ásványvíz és csapvíz egy és ugyanaz a víz, csak az ásványvizet nem klórozzák.

2014. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Salx Narval ***** válasza:
Hát, azért nem egészen kedves Pendulum, legalábbis remélem.:D Vannak ebben az országban disznóságok de azért azt nem feltételezem, hogy csapvizet árulnak ásványvízként. A kérdés szempontjából viszont mindegy, hogy milyen vízből van, lényeg, hogy sokkal keményebb a természetes benne lévő, ill mesterségesen belekevert ásványi sóktól mint a csapvíz. Ezért isszuk, már aki issza.:D Szerintem a levegőben bőven van annyi CO2 amennyi kell a dús növényzet eléréséhez. CO2 túlhajtatott növények nagyobbak, dúsabbak, de állagukban, minőségükben, gyengébbek mint a normál körülmények között neveltek, az-az ideiglenes a "siker".
2014. jan. 22. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 vizipityu ***** válasza:
A levegőből bőven nem oldódik be elegendő CO2 a vízbe. A növények épp ellenkezőleg reagálnak a a CO2-re. Erősebbek szebbek lesznek tőle, minőségileg is jobbak. Egy jelentős részüket nem is tudnád úgymond "normál módon tartani" ahogy mondtad. Beadagolt CO2 nélkül egyszerűen tönkremennek.
2014. jan. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Salx Narval ***** válasza:
Hát persze, amíg nem jött ez-az új őrület, hogy szódavízben neveljük növényeket, granulált talajon, agyontápozva, nem is volt akvarisztika mi? :D Végülis nekem tök mindegy, nyomjátok, ha jónak vélitek, a tanulópénzt mindenkinek meg kell fizetni. SN.
2014. jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Pendulum92 ***** válasza:

"De Vannak ebben az országban disznóságok de azért azt nem feltételezem, hogy csapvizet árulnak ásványvízként. A kérdés szempontjából viszont mindegy, hogy milyen vízből van, lényeg, hogy sokkal keményebb a természetes benne lévő, ill mesterségesen belekevert ásványi sóktól mint a csapvíz."


A csapvizet és az "ásványvizet" ugyanabból a rétegből veszik, nem ásványosabb egyik sem a másiknál. A törvényben is benne van, hogy (régen) az ásványvíz minimum 1g/l oldott ásványi anyaggal kell, hogy rendelkezzen. Ma már az ásványizek 90%-ában nincs ennyi, így annyi kikötés maradt, hogy ezt a kevés ásványi anyagot hozzáadás nélkül kell, hogy tartalmazza.

Ami különbség van, hogy az ásványvízet nem lehet klórozni, csak vastalanítani, co2-vel dúsítani esetleg.


Kedves válaszoló, ez egy tény, hogy az ásványvíz palackozott csapvíz.

Egyetemen az egyik tanár kijelentette, hogy pl a szentkirályi ásványvíz tökéletesen ugyanaz, mint a kecsekméti csapvíz, oldott sáványi anyagok tekintetében. Többszörös megvizsgálás után.

2014. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Pendulum92 ***** válasza:

*kecskeméti

*ásványi

2014. jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 vizipityu ***** válasza:

Akkor ilyen alapon ítéld el a külső szűrőket, a fénycsöveket...stb. Régen az sem volt. Nem a sima halas akváriumokról van szó, hanem a növényesekről.

"A tanulópénzt mindenkinek meg kell fizetni."

Tehát szerinted a világon mindenki szarul csinálja és majd mindenki megfizeti a tanulópénzt (te persze szóltál előre). :))

2014. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!